Семінар “Школа відповідальності”. День другий

2013-06-13 19:49

У суботу, 8 червня 2013 р.Б., семінар розпочався з бадьорим зацікавленням і великим очікуванням, але без надмірної емоційної експресії. Незважаючи на добрячу грозу, що бунтувала на вулицях міста за годину до початку заходу, на кількість слухачів це не вплинуло, бо ж і тема популярна, трендова, і доповідач уміє водити лабіринтами цікавинок, аргументовано і переконливо. Роль лектора організатори запропонували Дмитрові Романку, який розповідав про дошлюбні стосунки, презентуючи і протиставляючи позиції “за” і “проти”. 

Дмитро обрав модель дебатів (для цього поділив учасників на дві команди, кожна з яких дискутувала на задану тему, аргументуючи власну думку), адже саме в дискусії народжується здорова істина, і така форма обговорення або ж зміцнює позицію опонентів, або ж спростовує власну. Теза: “з сексом обов’язково чекати до шлюбу” провокувала команди сформулювати по чотири безапеляційні аргументи. Наскільки це вдалося учасникам, судіть самі.

Отже, наводжу аргументи команди “За”:

1. Позиція релігійна, шоста заповідь Божа говорить: “Не чужолож”.

2. Потреба побудови здорового, повноцінного суспільства (високі моральні цінності, запобігання розповсюдження венеричних захворювань, психічних розладів).
3. Відсутність гарантії, що двоє людей будуть завжди разом. Тому не потрібно поспішати з сексом, адже може з’явитись хтось третій, кращий. І так від партнера до партнера – в результаті людина стає чернеткою.

4. Секс – спосіб виявлення почуттів. Якщо це трапляється до шлюбу, отже, ти не вірний до кінця одній людині. Це, певним чином, ознака хвастощів перед оточенням, а для дітей поганий приклад.

Аргументи команди “Проти”:


1. У спільному побуті люди краще пізнають один одного, бо окрім фізичної близькості відчувають ще й психічну.

2. Люблячи один одного, навіщо чекати, зволікати? Жити потрібно сьогодні і зараз, а не чекати невідомого майбутнього.
3. З позиції медицини сексом займатися корисно, адже це запобігає і хворобам, і сприяє спалюванню калорій, і внормовує вікові фізіологічні потреби.

4. Перевірка партнера на сексуальну сумісність, адже виявивши проблему у шлюбі, позбутися її буде важче, а то й неможливо взагалі.


Підсумувавши виступи обох команд, модератор Дмитро зазначив, що проводить таку “гру” вже всьоме, і жодного разу команда, що позиціонувала себе противником дошлюбних зносин, не перемогла. Натомість її суперники раділи тричі. Сьогодні ж прискіпливе журі не визначило переможця, аргументуючи своє рішення низькою активністю учасників дебатів і непереконливістю.


“Є духовна хвороба, але її вилікувати неможливо, якщо не повірити. Важливо відчути, зрозуміти корінь проблеми”, - зазначив на закінчення першої частини семінару Дмитро Романко.

“Якою Ви уявляєте майбутню сім’ю?”, - з таким запитання звернувся до публіки доповідач, і це стало поштовхом до початку другої частини, а саме доповіді. І ось які відповіді прозвучали: християнською, щасливою, моральною, веселою, патріотичною, багатодітною… Але то мрії, а ось статистика фіксує не дуже веселі факти: рівень розлучень в Україні в середньому становить 50%, найнижчий показник у Закарпатській області – приблизно 20%, у Львівській – близько 40%. Двадцять п’ять відсотків осіб з тих, що не розлучилися, нещасливі у подружньому житті. Львівська організація, в якій працює Дмитро, провела дослідження у трьох великих містах України (Львів, Київ, Донецьк), задавши респондентам 18-25 років таке питання: “Чи секс до шлюбу є нормальним?” 86% у Донецьку, 85% у Києві й 84% у Львові ствердно відповіли на це питання. 


І ще трошки сухої, зате реальної статистики: рівень розлучень серед справжніх християнських подружжів становить не багато не мало – 3%. 


Українська мова багата синонімами (слова різні за звучанням і написанням, але близькі за значенням. – Авт.), і поняття “любити” має їх декілька, зокрема слово “кохання”. Дмитро трактує його як “подружню любов”, а однією із рис кохання, переважальною, вважає “вічність”. “Я тебе кохаю” – люди говорять щиро, але самі не усвідомлюють глибини і значення цих слів”.


Дослідження в Україні показали, що 93% дівчат вважають, що живучи з хлопцем під одним дахом без шлюбу, є одружені, натомість 15% хлопців спільне проживання з дівчиною не вважають одруженням, а найпопулярніший аргумент – “Я нікому нічого не обіцяв”.


Для більшості людей довіра у коханні стоїть на першому місці. Період закоханості триває 1-3 роки. Поняття сварки у коханні не існує, а лише суперечка, що породжує вирішення проблеми. Чоловік доводить, що справді кохає дівчину, а не кидає слів на вітер, у момент присяги на шлюбній церемонії, і фраза “не залишу тебе аж до смерті” – означає буду вірний тобі аж до смерті.

Контрацепція – нездатність любити. Це наче захист від небезпеки, сховок від небажаних гостей. За даними МОЗ, упродовж минулого року 180 тисяч українок зробили аборти. Зі 180 тисяч зареєстрованих абортів 130 тисяч українські жінки роблять за власним бажанням (решта – це самовільні аборти і аборти за медичними приписами).

І найважливіше питання, яке усім дошкуляло, а відповідь прозвучала аж наприкінці семінару: Як зрозуміти, що це “Той” чи “Та”? Потрібно врахувати три чинники: не бути зраненим (після невдалих попередніх стосунків), не бути в стані гріха, бути зрілим, свідомим до початку серйозних тривалих стосунків.

Автор: Оксана Андрійчук
Фото: Христина ЯнчинськаKeywords: ...
Задати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up