Молитва та віра у житті християнина

2013-09-02 23:33Молитва - спасіння, безсмертя душі, незнищима стіна Церкви, непохитна охорона, страх для дияволів, а для благочестивих - спасіння (св. Іван Золотоустий, Про молитву 2).

Де б ти не був, всюди можеш молитися. Покажи тільки добру волю, і для тебе не буде перешкодою ані місце, ані час. І хоч би ти не приклонював колін і не бився в груди, і не простягав рук до неба, а тільки показав ревну душу, то тим виконаєш усе потрібне до молитви... Бог не звертає увагу на місце. Він тільки хоче щирого серця і смиренної душі (св. Іван Золотоустий, Слово 4, Про Анну).

Часто змушувала себе молитися, особливо ввечері. Ну, якось не виходило це несвідомо, постійно потрібно було поштовху, стусана, копняка. Натомість ранкова молитва не викликала питань і пояснень, день без неї не розпочинався. Усвідомила життєдайну потребу, ввела до щоденного розпорядку, наситила ще одним пунктом особисте земне буття. Що означає молитва для молодого священика Любомира Филипчака, її межі і різнобарв’я, поєднання з вірою і у вірі – такі аспекти чергової духовної бесіди.

Отець Любомир прийшов поділитися живим молитовним досвідом, бо “сухе” навчання можна взяти з книжок”. Він зауважує, що найбільшим прикладом молитви (перед їжею, оздоровленням) був Христос. “Він – фундамент. Якщо хочете надати місце дияволу у своїй душі, перестаньте молитися.

Віра християнина росте зі слуханням Святого Письма. Св. Дух може дати утвердження у вірі. Без читання Євангелія важко зрозуміти суть християнства.

Молитва – життєдайний подих, це спосіб життя. Її не можна відкидати на завтра-післязавтра, її потрібно розпочати сьогодні і тепер. Чим більше хотіти бути з Богом, тим більше Він даватиме можливість це зробити.

Царство небесне є серед нас. Молитися – не просто, але потрібно долати труднощі, бар’єри, щоб дійти до “святої кімнати” – найвищого ступеня”.

Молитва - це прохання про дар, що його вірний за­силає до Бога... Коли сідаєш до столу - молися! Береш хліб - дякуй Подателеві! Коли скріпляєш немічне тіло вином, тоді думай про Того, хто дає тобі ці дари на розвеселення і піднесення з немочі!... Коли береш на себе одяг, дякуй Тому, хто його тобі дав! (св. Василій Великий, В честь муч. Юліти).

Як минув день, дякуй Господеві, що дав нам сонце для праці в час дня і світло на освічення в час ночі та на інші життєві потреби(св. Василій Великий, В честь муч. Юліти).

Занотувала Оксана АндрійчукKeywords: ...
Задати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up