Христос - найдобріший Цар

2013-10-26 11:49

В останню неділю жовтня Католицька Церква святкує празник Христа Царя. Це свято встановив Папа Пій XI у 1925-му році, написавши енцикліку «Quas Primas». Понтифік хотів пригадати нам, що ми постійно маємо пам’ятати про Бога в нашому житті. Господь – це досконалість, доброта, лагідність, терпеливість, безкорисливість, безмежна любов… Отець Зиновій Карась пише: «Христос є справжнім Царем всього людства, Царем найсправедливішим, найласкавішим, найдобрішим стосовно всього живого, що було, що є і що буде. Тому свято Христа-Царя є ще однією спонукою, ще однією категорією пізнання і вибору для людини, яка з ласки Господа одержала розум, свобідну волю і здатність пізнати цю правду. А пізнавши, беззастережно стати під Його прапор, під Його хрест, визнати Христа своїм Спасителем, зразком і прикладом усіх чеснот, справжнім Батьком і Добродієм. А, визнавши, вважати себе найщасливішими істотами, що можемо бути його підданими, його дітьми, можемо Його всім серцем любити, Йому беззастережно довіритись, знаючи, що тільки Христос, тільки найдосконаліший Цар, ніколи не зрадить, не скривдить своїх дітей – як кожного зокрема, так і цілі народи, ціле людство».Служба свята:


Тропар: Володіння Твоє, Христе Боже наш, визволило нас від влади темряви і перенесло в царство Твоєї любові.
Ти, що є, і споконвіку був та явився нам, як Цар, Господи, слава Тобі!


Кондак: Царю віків безсмертному, єдиному премудрому Христу Богові, поклонімся і, припадаючи, закличмо: «Тобі дана влада і честь і царство, і всі люди Тобі підкоряються.
Влада Твоя – влада вічна, і царство Твоє не занепаде,бо задля нас став царем предвічний Цар Христос.


Стихира з Вечірньої: Радіймо, вірні, Христом – нашим Царем.
Він – Учитель і Законодавець, що може закон дати й усунути. Він – Архиєрей, що дає нам прощення гріхів, і Суддя живих та мертвих, що спасає душі наші.

Використані джерела:
1. www.catholic-media.org
2. Свято Христа-Царя // Християнський вісник. – kolomyya.org/se/sites/np/5692/
3. Молитвослов. – Жовква: Місіонер, 2011.

Підготувала – Ірина Кисилевич
Keywords: ...
Задати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up