Введення у храм Пресвятої Богородиці

2013-12-04 00:05


Величає душа моя Господа, і возрадувався дух мій у Бозі, Спасі Моїм
                                                              (Прокімен свята, пісня Богородиці)

Сьогодні, 4 грудня, Церква святкує празник Введення у храм Пречистої Діви Марії.

Церковне передання говорить нам, що батьки Богородиці, святі Йоаким і Анна, не могли мати дітей. Але вони не зневірювались і багато молились за дар батьківства – пообіцявши Господеві, що дитя, яке народиться, віддадуть до храму в Єрусалимі на служіння Богові.

І в святих Йоакима й Анни народилася донечка – Марія. А коли дитині виповнилось три роки, вони привели Марію до храму та віддали під опіку святого первосвященика Захарії, батька святого Івана Предтечі. Богородиця зростала і виховувалась у храмі аж доти, поки не заручилась зі святим Йосипом.

Святі Йоаким і Анна радо приводять свою дитину на Службу Господові, і сама Марія теж радо йде за голосом Божим і своїх батьків. Для нас це – добрий приклад радісної жертви і служіння Творцеві.

Служба празника:

Тропар: Днесь благовоління Божого предзображення і спасення людей проповідання, у Божому храмі Діва ясно з’являється і Христа всім предзвіщає. Їй і ми голосно закличмо: «Радуйся, промислу Створителя сповнення».

Кондак: Пречистий храм Спасів, дорогоцінна світлиця і Діва, священна скарбниця Божої слави десь уводиться в дім Господній, благодать з собою вводячи, що в Дусі Божественнім, яку оспівують ангели Божі: «Вона є оселя небесна».

Ірмос з приспівом: Ангели бачачи вхід Пречистої, здивувалися, як Діва ввійшла у Святая Святих. Як одушевленого Божого кивоту нехай ніяк не дотикається рука осквернених. А уста вірних, голос ангела виспівуючи, Богородиці, невмовкаючи, з радістю нехай кличуть: «Справді вище всіх ти єси, Діво чиста».

Джерела:
1. О.Ю. Я. Катрій, ЧСВВ. «Пізнай свій обряд!». – Львів: Видавничий відділ «Свічадо», 2004.
2. Прийдіте поклонімося: Молитовник. – Львів: Видавничий відділ «Свічадо», 2003.

Підготувала Ірина КисилевичKeywords: ...
Задати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up