"Інструкція до свят", або "Як не зіпсувати Новий рік та Різдво"

2013-12-25 11:36Все частіше і частіше не покидає думки пісенька відомої фірми "Кока-Кола" «Свято наближається, свято наближається…», і навіть попри те, що в країні творяться важливі історичні події, свята не відміняються. Тому мені закортіло дати кілька порад щодо святкування з мого невеликого досвіду, бо, як усім чудово відомо, для українців зимові свята – це особлива пора.

Де б Ви не збиралися святкувати прихід 2014 року: чи то в домашньому колі, чи на Євромайдані Вашого міста, чи далеко за кордоном, варто розпочати з того, що треба ретельно підготуватися. Не те щоб скуповувати весь піротехнічний і продуктовий запас, але виважено вирішити, де і з ким Ви плануєте зустріти Новий рік. Виходячи з цього, і потрібно робити покупки. 

В суєті і нескінченній кількості невирішених справ, важливо не забути подякувати Богу за вже прожитий рік. Можна долучитися до передноворічних Літургій, які відправляють у багатьох церквах. Цим самим і висловити свої прохання про добрий Новий рік нашого життя.   

Я не знаю як Вам, а мені не дуже подобається сценарій аля «іронія долі». Сумніваюся, що комусь приємно буде прокинутися 1 січня невідомо де, невідомо з ким і ще цілий тиждень згадувати події або відтворювати їх із уривків, про які розказують друзі. Я вважаю, що кількість випитого  алкоголю не повинна втопити всі спогади про новорічну ніч. 

Новий рік варто, на мій погляд, зустрічати з друзями, весело, щоб залишилося багато приємних вражень. Українська Греко-Католицька Церква з нагоди Нового року ввела загальницю (звільнення від посту), тому святкуючи це свято, ми не порушуємо різдвяного посту.

Натомість Різдво – сімейне свято, його зустрічати прийнято у родинному колі. Радість, домашній затишок і тепло мають наповнювати кожного. Немає більшого щастя для батьків, ніж спільна Свята вечеря з дітьми, внуками, правнуками. 

Святвечір – це особливий спосіб єднання усіх членів сім`ї, з ним пов`язані чисельні звичаї і традиції. Строгий піст 6 січня готує нас до кульмінаційного моменту – народження Христа.

У жодному випадку не нехтуйте Божественною Літургією в цей святковий і радісний день. Адже сам Бог народжується для нас.

Для того щоб сповна відчути всі позитиви Різдва, потрібно зібрати друзів чи родину і йти колядувати. Це можна робити як і в звичайному одязі, так і переодягнувшись у подоби царів чи пастушків, які шукали Дитя, героїв різдвяного вертепу.

Кожна проспівана колядка – це величання і вияв нами честі і шани нашому Спасителю.

Пасивність у ці святкові дні нікому не личить - ні дорослим, ні дітям.

А, і ще, ледь не забула, негатив, замкненість, непривітність і злість не мають мати місця у наших серцях і душах. Проженімо їх із нашої оселі, впустивши взамін благодать і щастя, втіху і любов новонародженого Христа. 

Веселих свят, смачної куті, дзвінкої коляди і щасливого Нового року.

Автор - Марічка Тракало 
Keywords: ...
Задати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up