Євромайдан: єпископи УГКЦ закликають вірян до молитви та оголошують строгий піст

2014-02-02 01:54

Українська Греко-Католицька Церква засудила насильство проти мирних протестувальників, висловила співчуття сім’ям загиблих та солідарність із потерпілими і переслідуваними. У своєму Зверненні з приводу суспільно-політичної ситуації, яка склалась у державі, єпископи Української греко-католицької церкви просять вірних  у цей нелегкий для держави і громадян час молитись за Україну у спільнотах та приватно, а також оголошують строгий піст у всіх єпархіях та екзархатах УГКЦ.


«Сьогодні багато хто скеровує свій погляд у бік Церков із виразним чи непрямим запитанням: що маємо робити?» – ідеться у зверненні. «Ми рівно ж, будучи свідомими, що "поміч наша в Господі, що сотворив небо і землю" (Пс. 121, 2), закликаємо наших вірних та усіх людей доброї волі дотримуватися Божих заповідей, нікому не чинити зла, тривати в мирі та добрі. Прохаємо і надалі молитися в спільнотах (парафіяльних, чернечих і родинних) та індивідуально за Україну та оголошуємо період посту в усіх наших єпархіях та екзархатах в Україні».Вірних та усіх людей доброї волі заохочують щодня о 21:00 долучатись до спільної молитви за Україну, а також молитись приватно. У храмах, монастирях та семінаріях влада УГКЦ доручає продовжувати цілодобову безперервну молитву – згідно із визначеним отцями-парохами та настоятелями порядком.


Окрім цього, після кожної Божественної Літургії священикам та парафіянам доручають промовляти Молитву митрополита Андрея Шептицького за кращу долю українського народу. «Разом із митрополитом Андреєм Шептицьким "ми віримо й надіємося, що покаянням, щирою молитвою і щирим прийманням Найсвятійших Тайн зможемо заслужити на те, що Господь скоротить час досвіду і страждань, що милосердним оком спогляне на синів своїх, що дасть їм витривати з благодаттю у злиднях теперішнього життя і всемогутньою своєю волею покладе край нашим терпінням"», – наголошується у зверненні. Подаємо повний текст молитви митрополита Андрея:


Молитва за кращу долю українського народу
Всемогутній, безсмертний Боже, Отче Господа нашого Ісуса Христа! Ти страшний у Твоєму гніві, але безконечно добрий у Твоєму милосерді! Ти зсилаєш на наш грішний людський рід тяжкі допусти і тяжкі терпіння.

Ти й на наш нарід зіслав такі терпіння, що їх не знали наші батьки. Ми мусимо гірко трудитися, щоб здобути собі насущний хліб. Віримо і надіємося, що тяжкі ті допусти зіслав Ти на людський рід як досвід, а не як кару.

Грішних твоїх синів Ти не відтручуєш, не відвертаєш твого пресвятого обличчя від їх долі, бо не хочеш смерти грішника, а його навернення та спасення.

Тому надіємося, що всі терпіння, що їх доводиться нам у житті зносити з милосердної Твоєї волі, допущені для нашого добра. Ми віримо й надіємося, що покаянням, щирою молитвою і щирим прийманням Найсвятіших Таїнств зможемо заслужити собі на те, що скоротиш час досвіду і терпінь, що милосердним оком споглянеш на твоїх дітей, що даси їм витривати з благодаттю у злиднях теперішнього життя і всемогутньою Твоєю волею положиш край нашим терпінням.

Дорогоцінною кров’ю твого Сина бажаємо надолужити Тобі за всі гріхи наших батьків і братів. Через руки наших священиків жертвуємо Тобі безкровну жертву пресвятої Євхаристії, що є повторенням і відновленням хресної жертви Твого Сина і Бога, Спасителя нашого Ісуса Христа.

Прийми цю жертву надолуження за всі гріхи людей, прийми наші благальні прохання про милосердя і твою святу благодать. 

Умилосердися над усіма тими, що терплять. Даруй їм ласку терпеливо зносити гірку долю і через терпеливість заслужити на пільгу в терпіннях і перемогу в цьому смертному житті та на блаженство вічности. Амінь.Також єпископи УГКЦ оголосили про безперервний строгий піст по всій Україні. За встановленим розкладом, у визначені дні протягом тижня дотримуються строгого посту віряни певної єпархії чи екзархату. У Львівській єпархії днем дотримання посту оголошено вівторок.

Згідно із розкладом, опублікованим у зверненні, у понеділок строгий піст оголошено у Київській архиєпархії, Донецько-Харківському екзархаті, Одесько-Кримському екзархаті; у вівторок – у Львівській архиєпархії, Стрийській єпархії; в середу – в Івано-Франківській архиєпархії, Коломийсько-Чернівецькій єпархії; в четвер – у Тернопільській архиєпархії, Бучацькій єпархії, Самбірсько-Дрогобицькій єпархії; у п’ятницю – в Сокальсько-Жовківській єпархії, Луцькому екзархаті та Мукачівській єпархії.

«Церква засуджує всяке кровопролиття та будь-які форми насильства, але підтримує право громадян на мирний протест, – наголошують у зверненні єпископи УГКЦ. – Ми з усією рішучістю закликаємо всі сторони протистояння: "Зупиніть кровопролиття! Не допустіть зростання насилля!" У незалежній і цивілізованій Українській державі не повинна проливатися кров власних громадян у мирний час лише за те, що ці громадяни домагаються і захищають належні їм права й свободи. Закликаємо владу не чинити насилля над власним народом, але почати шанувати свій народ. Сподіваємося, що наш заклик не залишиться "голосом вопіющого в пустині"».

За словами єпископів, справедливість не настане доти, «доки не буде зцілена остання рана на тілі постраждалих, доки не будуть віднайдені всі пропалі безвісти, доки в суспільстві не буде усунено загрози фундаментальним правам і свободам людини та народу в цілому й відновлено довіри до влади, без чого неможливо будувати сучасної правової держави».Повний текст звернення можна прочитати тут.


Джерело: http://news.ugcc.org.ua/

Підготувала - Катерина Судин


Keywords: ...
Задати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up