Вибачення взамін на прощення

2014-02-03 22:42

"... І прости нам провини наші,
як і ми прощаємо винуватцям  нашим ..."
(з молитви "Отче наш")

Людей, які не помиляються, не буває, бо непомильний тільки Бог. Той, хто що-небудь робить, неодмінно зазнає промахів. Під час спілкування уникнути конфліктів майже неможливо, бо кожен має свій темперамент і характер, по-різному реагує на події і їх перебіг.

Часто під час дискусії емоції аж зашкалюють, конфлікт набирає обертів і зупинити цей процес майже неможливо. Розумніший завжди першим залишає «поле бою». Після цього учасники розходяться у різному керунку і з безмежним обуренням починають нарікати на опонента. Вони розповсюджують вірус негативу і заражають ним оточення.

Проте минає час, емоції стихають, приходить верховенство розуму і сумління пробивається нагору. Це зазвичай спонукає до примирення, бо стан ворожнечі не є природним для людини. Проміжок часу між конфліктом і думкою про те, що ситуацію треба виправляти, для кожного індивідуальний.

Не можна не конфліктувати, але можна навчитися просити вибачення, і бажано якнайшвидше. Бо чим довше люди перебувають у неприязні, тим важче відновити стосунки. 

Вибачення – це найсильніша зброя, яка існує протягом усіх часів. Користуватися нею вкрай важко, але її дія така сильна, що здатна знову відновити спілкування між конфліктуючими сторонами. Таких стосунків, як було, вже не буде, бо людська пам'ять не дозволяє одразу все забути. Будуть інші, кращі чи гірші залежить конкретно від ситуації. 

Є два способи розвитку подій. У першому сказано, що відносини - це нитка, яка з`єднує учасників, конфлікт – ножиці, а примирення – це вузлик, що знову встановлює контакт, зближуючи учасників. Другий містить кардинально протилежний зміст: стосунки – це два кораблі, що синхронно пливуть, і між якими протягнений канат. Суперечка пошкоджує цей зв`язок і товстий канат вже неможливо перев`язати. У цьому випадку примирення виступає рацією між кораблями. Вони підтримують спілкування, але їхні шляхи назавжди розійшлися.

 Перед тим, як йти і просити вибачення, слід сісти і замислитися над тим, що відбулося, проаналізувати свою поведінку, визнати помилку і щиро в цьому розкаятися. Усвідомлення провини – один із головних елементів, які необхідні для примирення. 

Все, що не вбиває нас, – робить нас сильнішими. Це твердження надзвичайно влучне. Конфлікт можна перетворити на плюс, якщо зробити висновки і засвоїти важкі та болісні уроки. Нікому не приємно сваритися. Якщо людина стверджує, що суперечка полегшує її психологічний стан, то це яскраво свідчить про те, що їй бракує уваги. Вона не може вирішити мирним шляхом якихось проблем і єдиним способом достукатися і привернути таку важливу їй увагу є скандал. Звичайно, це не стосується всіх людей, але окремі випадки належать до цієї категорії.

Кожен конфлікт виникає з вини обох сторін. Не може одна особа бути цілком невинною, а інша - винною на 100 відсотків. Також брак спілкування є причиною непорозумінь. 

Якщо вже так  сталося, що сварка відбулася, то про неї треба говорити. Спробувати спокійно, без зайвих емоцій викласти свої аргументи, а потім терпляче вислухати іншого. 

Далі настає момент вибачення і прощення. Важко просити пробачення, а ще важче -  вибачати. Якщо особа ставиться відповідально до своєї справи чи дуже переймається неприємною ситуацією, що сталася з її провини, то окрім того, що їй треба попросити в ближнього вибачення, так ще ж треба вибачити і сoбі, відпустити все, що відбулося, бо настало прощення - і це головне. 

Господь є найкращим прикладом того,  як, скільки і кому треба прощати. Може не зразу вийде налагодити контакт з тією людиною, може не завжди і варто. Але хто б що не казав, ніхто з нас не ідеальний, рано чи пізно може настати момент, коли ми стоятимемо на місці нашого ближнього і проситимемо пробачення, проливатимемо сльози, щиро звертаючись, картатимемо себе і з надією дивитимемось на близьку нам людину. 

Все, чого хочемо від інших, повинні й самі їм давати. Добро повертається добром, зло – відгукується злом, а прощення і розуміння – прощенням і розумінням!      

 
Автор Марія Тракало Keywords: ...
Задати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up