Благослови, душе моя, Господа

2014-02-05 16:04

Цієї неділі, 2 лютого 2014 р.Б., у приміщенні Львівського будинку органної та камерної музики відбувся XVII фестиваль української коляди (розколяди) “Прощання з колядою”, організоване Ставропігійським братством Св. ап. Андрія Первозваного УАПЦ, започатковане ще у 1997 році з благословення св. п.Патріарха УАПЦ Димитрія.

Незважаючи на трагічні події в Україні, фестиваль все ж вирішили провести і зібрати пожертви для підтримання Євромайдану. Відкриваючи фестиваль, владика Макарiй, митрополит Львiвський, керуючий Рiвненсько-Волинською i Таврiйською єпархiями УАПЦ зазначив, що цьогорічна коляда присвячується “тим, хто поклав життя во ім’я воскреслої України, а також тим, хто стоїть на Майдані. Прославляти Господа – не має меж: чи в радості, чи в смутку”.

 Помпезності в організації та проведенні не було, натомість присутні в залі відчували щирість і душевну радість, адже прославляли маленьке Дитятко спільною молитвою, не хизуючись дарами чи лідерськими задатками, і востаннє цього року мали можливість наколядуватися досхочу. Учасниками фестивалю були не лише львівські колективи (хор Братства св. ап. Андрія Первозваного, хор храму свв. ап. Петра і Павла УАПЦ, хор “Родина” храму Преображення ГНІХ УГКЦ, хор “Оранта” храму Успення Богородиці), але й гості з регіонів (хор храму св. Софії УАПЦ з м.Золочева, хор катедри св. Покрови з Івано-Франківська) та сусідніх країн (ансамбль “Відимо” з м.Сянок (Польща) – “лелеки, що повертаються до Львова на Різдво” та хор “Хвалім Господа” з с.Вишня Рівня (Румунія), які щороку відвідують фестиваль). Мабуть, не лише мене, але й увесь зал емоційно розворушив польський жіночий октет: давній український колорит, особливий спів та неймовірна харизма під час виконання колядок та щедрачків (виконують на польсько-українському прикордонні) “Над зеленим полем сталася новина”, “Як панна Марія по світу ходила”, “Свята Варвара”. Роль спеціального вокального гостя цьогоріч знову виконала Софія Федина, залучивши усіх присутніх до спільного колядування – відомі й улюблені мелодії адаптували під нові тексти, просякнуті козацьким, повстанським і майданівським духом до перемоги над ворогами.

Організатори “Прощання з колядою” розширили межі діяльності і вперше за всю історію провели фестиваль дитячої коляди у храмі Успення Богородиці.

“Що вселяє в нас віру? – звернувся зі сцени голова Ставропігійського братства Св. ап. Андрія Первозваного Володимир Харко – те, що ці нелюди почали пхатися брудними руками до Церкви. Революція – як спосіб мислення. Ті, хто були на Майдані, могли відчути процес зміни способу мислення, зміни способу буття, народження українського народу”.

Автор: Оксана Андрійчук
Фото: Наталя Андріюк


Keywords: ...
Задати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up