Серце має подобатись Богу

2014-02-17 21:37

У п'ятницю, 14 лютого 2014 р.Б., ЛМГО "Українська молодь - Христові" організувала духовні бесіди на тему: «Початок дерева життя – у серці».  Доповідачем був вихованець Львівської Духовної Семінарії Святого Духа брат Володимир Гриб. 

Незалежно від сімейного стану треба тримати своє серце чистим. Якби у сім`ї батько чи мати були гордими, навряд чи інші члени родини були б щасливими. Гордитися серцем означає кидати виклик самому Господу.

Медицина стверджує, що від серця залежить робота всього організму. Воно є найважливішим органом людського тіла. Хоч цей м'яз і невеликий, та все ж координує цілий механізм.

Біблія про серце говорить набагато глибше: воно як дух, стан душі. Йому допустимі біль, радість, гордість, довіра тощо. Серце згадується  у Старому Завіті 851 раз. Це свідчить про його важливу роль.

Сьогодні кожному з нас варто запитати себе: «А в якому стані перебуває моє серце?» Святе Письмо чітко дає нам рекомендацію:  

Над усе, що лише стережеться, серце своє стережи, бо з нього походить    життя. Відкинь ти від себе лукавство уст, віддали ти від себе крутійство губ (Пр.4:23).

Людське серце може перебувати у різних станах. Воно може бути розбитим, розламаним, в кайданах чи таким, яке потребує реанімації. Найгіршим є стан, коли воно нічого не відчуває, нічого не чує. Цей унікальний орган наче акумулятор – потребує час від часу підзарядки. 

Знайдімо сміливість спитати себе про справжній стан нашого серця. І навіть якщо воно не таке, як би нам хотілося, то не варто журитися, бо нашого бажання змінити його достатньо, щоб Христос дав нам нове. 

Буває так, що наш розум вводить нас в оману, серце – ніколи такого не робить. Тому доречно при вирішенні проблем керуватися більше серцем, ним варто приймати остаточне рішення. 

Дуже багато філософів, зокрема і українських, зверталися до теми серця (Сковорода, Юркевич, Гоголь, Максимович, Куліш, Шевченко).

Біблія наводить багато прикладів, настанов та застережень щодо діяльності серця, зокрема, у таких уривках:

- А Марія оці всі слова зберігала, розважаючи, у серці своїм. (Лук.2:19)

- Так само й Отець Мій Небесний учинить із вами, коли кожен із вас не простить своєму братові з серця свого їхніх прогріхів. (Матв.18:35)

- Учителю, котра заповідь найбільша в Законі? Він же промовив йому: Люби Господа Бога свого всім серцем своїм, і всією душею своєю, і всією своєю думкою. (Матв.22:36-37).


З цих слів видно, що Христос ставить на перше місце серце. Ми маємо розуміти, що Бог – єдиний володар нашого серця. Про це Святе Письмо каже так:

- Водні потоки цареве це серце в Господній руці: куди тільки захоче, його Він скеровує.                         Всяка дорога людини пряма в її очах, та керує серцями Господь. (Пр.21:1,2)

- А Ісус, думку серця їх знавши, узяв дитину, і поставив її біля Себе. (Лук.9:47)

І поставили двох: Йосипа, що Варсавою зветься, і що Юстом був названий, та Маттія. А молившись, казали: Ти, Господи, знавче всіх сердець, покажи з двох одного, котрого Ти вибрав, 
щоб він зайняв місце тієї служби й апостольства, що Юда від нього відпав, щоб іти в своє місце. (Дiї.1:23-25)

Важливо не мати подвійного серця, бо воно не сприяє духовному розвитку. Буває, що Господь випробовує серце людини. Він прагне в ньому поселитися. Навіть якщо людина цього не хоче, Бог все одно промовлятиме до неї. Ми часто розуміємо це трохи пізніше.

- Тільки при послах вавилонських зверхників, посланих до нього, щоб вивідати про чудо, що було в Краю, залишив був його Бог, щоб випробувати його, щоб пізнати все в його серці. (2Хр.32:31)

Тому-то ось Я намовлю її, і попроваджу її до пустині, і буду говорити до серця її. (Ос.2:16)

Важливим є ставати перед нашим Творцем і щиро, до кінця виливати Йому своє серце. Бо зміни у нас самих починаються з серця. Молячись, ми постаємо перед Богом і дозволяємо оселитися в наших серцях, зцілити їх і подарувати радість.

Радісне серце лице веселить, а при смутку сердечному дух приголомшений.

Серце розумне шукає знання, а уста безумних глупоту  пасуть.
Нужденному всі дні лихі, кому ж добре на серці, у того гостина постійно. (Пр.15:13-15)


- Серце радісне добре лікує, а пригноблений дух сушить кості.(Пр.17:22)


Однак, кожному з нас треба пам`ятати і про те, що існують «злодії серця». Вони полюють за нашими провинами, не дають проростати доброму зерну і розсипають зло.

До кожного, хто слухає слово про Царство, але не розуміє, приходить лукавий, і краде посіяне в серці його; це те, що посіяне понад дорогою. (Матв.13:19)

А котрі край дороги, це ті, хто слухає, але потім приходить диявол, і забирає слово з їхнього серця, щоб не ввірували й не спаслися вони. (Лук.8:12)

У ситуації, що зараз відбувається в Україні, спостерігаємо, як люди щиро моляться, із чистим серцем просять у Господа допомоги. Така мила Богу молитва лунає і на майданах наших міст, і у домівках, і у церквах. Такий процес очищує наші серця, гартує їх і робить кращими для Бога. 

Радійте в Господі завсіди, і знову кажу: радійте!
 Ваша лагідність хай буде відома всім людям. Господь близько! 
Ні про що не турбуйтесь, а в усьому нехай виявляються Богові ваші бажання молитвою й проханням з подякою.
І мир Божий, що вищий від усякого розуму, хай береже серця ваші та ваші думки у Христі Ісусі.
Наостанку, браття, що тільки правдиве, що тільки чесне, що тільки праведне, що тільки чисте, що тільки любе, що тільки гідне хвали, коли яка чеснота, коли яка похвала, думайте про це!
Чого ви від мене й навчилися, і прийняли, і чули та бачили, робіть те! І Бог миру буде з вами! (Фил.4:4-9)
 


Записала Марія Тракало  Keywords: ...
Задати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up