Глава УГКЦ закликає у час Великого посту продовжувати справу Майдану

2014-03-03 19:02

«Великий піст продовжує те, що зародилося на Майдані, і надає йому нового духовного змісту», – ідеться у Пастирському зверненні Блаженнішого Святослава та Постійного синоду єпископів УГКЦ на Великий піст. Глава Греко-католицької Церкви закликає вірних у час Великого посту молитись у наміреннях за український народ і не забувати про жертву мучеників Небесної сотні

Аби плідно пройти час Великого посту, Блаженніший закликає християн продовжувати молитву і піст у наміреннях за український народ. У понеділок вірян просять молитись за Верховну Раду України і вибори майбутнього Президента, у вівторок – за новий Уряд України та його успішне служіння, у середу – за українське військо, у четвер – за правоохоронні органи і міліцію, у п’ятницю – за поранених на Майдані та їхні родини, у суботу – поминати у молитвах усопших, зокрема тих, хто поліг на Майдані, у неділю – молитись за єдність і соборність України.

Час Великого посту – це час внутрішньої боротьби. «Ми повинні боротися за правду і справедливість, утверджувати Богом дану гідність кожної людини, зберігати мир у наших душах та країні, сприяти примиренню і покаянню, допомагати зцілювати душевні й фізичні рани, яких зазнали українці», – закликає Владика.

«Осмислюючи чисту жертву Небесної сотні та відданість сотень тисяч людей, кожен із нас повинен по-іншому міряти своє життя: шукати у своїй свідомості і своєму бутті таїнственну велич, відкривати своє життя до іншого – Бога та ближнього, очищуватися від усього, що нас обтяжує і веде до гріха»,
– читаємо у посланні.

У час цього Великого посту Блаженніший Святослав закликає вірних «перемогти гріх ненависті і недовіри, передусім до людей, яким доручено державне кермо». «Нам сьогодні важко довіряти новому керівництву, бо ми зазнали дій влади, яка поневолює, принижує і вбиває, тому треба буде докласти великих зусиль до подолання цього гріха. Першим кроком на цьому шляху має бути прощення, – доброю нагодою для цього є Неділя всепрощення, – яке відкриває дорогу до примирення з Богом і ближніми».

Водночас Владика закликає не довіряти сліпо новообраній владі, а брати на себе активну співвідповідальність за долю держави, починаючи із малого: із відповідальності за свій дім, своє село чи місто, – і не забувати, що від себе потрібно вимагати не менше, ніж від інших. «Настійним нагадуванням про цю відповідальність має слугувати жертва невинно убієнних, яку ніхто не сміє заплямувати власною корисливістю чи кон’юнктурною поведінкою», – наголошує Блаженніший.

«Нас можуть очікувати складні часи. Треба бути готовими до економічної жертви, яка вимагатиме з нашого боку терпеливості й наполегливості. Учімося витривало і без нарікання нести свій щоденний хрест, навіть тоді, коли забракне найнеобхіднішого. Нехай це буде нашим постом, – постом, який дає надію на краще майбутнє України, яка після зими ввійде у свою весну і дасть свій плід».

З повним текстом Пастирського послання можна ознайомитися тут: http://news.ugcc.org.ua

Підготувала Катерина СудинKeywords: ...
Задати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up