Відкритись для Божої благодаті

2014-04-06 14:10

4 квітня 2014 р. Б. в приміщенні ЛМГО «Українська Молодь – Христові» відбулася зустріч на тему «Божа благодать у житті християнина». Доповідачем цих духовних бесід був семінарист Володимир Гриб.

Кожен з нас отримує благодать від доброго серця нашого Бога. Кожен перебуває під Його опікою та покровом любові. Усі ми маємо величезну можливість відчувати Його діяння в нашому житті. Але наскільки ми готові до цього – залежить від нас. Божа благодать сходить на всіх без винятку. Та, перш за все, нам самим потрібно бути відкритим до цього дару.

На сторінках Святого Письма читаємо, що джерелом благодаті є Отець. Він вділяє нам свою благодать у різний спосіб. «Носіями» благодаті є Святі Таїнства: приймаючи їх, ми стаємо учасниками благодаті Божої, яка сходить на нас через зовнішні знаки – воду, хліб, вино, різні богослужебні жести та дії.

Благодать Божа зсилається на всіх і вона необмежена! Цей дар робить нас більш подібними до Христа. Приймаючи Божу благодать, ми беремо участь у Божому житті, Небесна благодать вводить нас у внутрішнє життя Пресвятої Трійці. Але благодать діє там, де є особиста згода людини. Нашим завданням є дозволити їй вселитися у нас. Ми, люди, дуже часто у своєму житті грішимо. А це означає, що ми не усвідомлюємо вартості й ваги дару Божої благодаті і втрачаємо багато шансів отримати її. Найважливішим є те, що Бог взамін нічого не вимагає від нас. Ми маємо просто відкритись для Нього.

Святий Августин пише, що благодать – це незаслужена допомога. І отримуємо ми її через те, що людський рід «затемнився» після гріхопадіння, а людська воля ослабла. Але Ісус Христос прийшов і відкупив на від цього падіння, «підняв» людство на той попередній рівень, на якому людина перебувала до того. Церква теж стає джерелом Божої благодаті. Тут ми стаємо учасниками Святих Таїнств, отримуємо благословення, молимось…

Тож кожен з нас повинен жити так, щоб своїми ділами бити відкритим то тої величезної Божої любові, яку зсилає нам наш Небесний Батько. Пам’ятаймо чудесні рядки із Книги псалмів, які свідчать нам про безмежність Божого милосердя й благодаті: «Спробуйте й подивіться, який добрий Господь. Блаженний, хто до нього прибігає» (Пс.33, 9).

Автор – Марія Кореневич


Keywords: ...
Задати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up