«…зійде Святий Дух на вас, і будете Мені свідками»

2014-06-08 00:26

  Зіслання Святого Духа – дуже особливе свято. Воно входить до 12 найбільших і відіграє значну роль в житті християн.

  Цей день був великим днем, бо Зіслання Святого Духа на апостолів стало початком створення Церкви Христової на землі. Прощаючись з учнями та потішаючи їх у розлуці перед Своїми стражданнями і Вознесінням, Ісус Христос обіцяв їм послати іншого Утішителя - Духа Святого. «Ви приймете силу, — говорить Господь їм, — як зійде Святий Дух на вас, і будете Мені свідками в Єрусалимі та по всій Іудеї й Самарії, та навіть до краю землі» (Діян. 1,8).

Християни щодня звертаються до Святого Духа короткою, але дуже змістовною молитвою:

 Царю небесний, утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш, скарбе дібр і життя подателю, прийди і вселися в нас, і очистити нас від усякої скверни, і спаси, благий, душ наші.

То хто ж такий Святий Дух і чому Ісус назвав Його Утішителем? Богослови наголошують, що Дух Святий є особою, якій властиві риси думаючої і діючої, згідно з його статусом, істоти, Він володіє розумом, почуттями та волею. Зокрема:
- Дух Святий вчить і нагадує (Ів. 14:26);

- перебуває зі своїм народом (Ів. 14:17); 

- пробуває у нас (1 Кор. 3:16);

- свідчить про Ісуса (Ів. 15:26);

- відкриває людям очі і світові виявить про гріх, і про правду, і про суд" (Ів. 16:8);

- чує, говорить, повідомляє, наводить на правду (Ів. 16:13);

- говорить через Святе Письмо, промовляє до Филипа (Дії 8:29);

- закликає служити (Дії 13:2);

- обдаровує різних людей зі своєї волі (1 Кор. 12:8-11);

- є нашим заступником (Рим. 8:26);

- усе досліджує, навіть Божі глибини (1 Кор. 2:10-11).


   Момент сходження Святого Духа на апостолів у Святому Письмі описаний дуже детально. Як говорить апостол Лука, ранком у празник П’ятдесятниці в горниці, де перебували апостоли, «раптом почувся незвичайний шум з неба, неначе від сильного вітру, і переповнив увесь дім, де вони сиділи». (Діян. 2, 2), повні незвичайного трепету і побожного страху. 

 Не встигли вони ще отямитись від цієї несподіванки, як сталася інша: ніби вогняне полум’я освітило дім і розділені язики його показалися по одному на кожному з них (Діян. 2, 3). Апостоли спочатку не могли отямитися і здивовано дивилися на те, що відбувалося. Але швидко вагання зникли, коли вони відчули можливість говорити різними, раніш невідомими, мовами, почуваючи в собі благодатну силу і радість. 

   Ця подія докорінно змінила їхнє життя, вони стали справжніми воїнами Божими, зникло нерозуміння і незнання, прийшло пізнання тайни відкуплення. Настав той момент, про який Ісус казав Петрові: «Ти станеш ловцем людських душ».  Апостоли отримали дари від Утішителя: сім дарів Духа Святого, якими духовно квітне і благоприкрашається Христова Церква:


1. Страх Божий — дух страху Божого (синівське благоговіння перед Богом).

2. Знання — дух пізнання (дар пророчий і пастирський).

3. Мужність — дух сили (дар сили духовної, кріпость душі і сила волі).
4. Рада — дух поради (дар духовного водительства, наставництва).
5. Розум — дух розуміння (чуйність душі до всього доброго й святого).
6. Мудрість — дух мудрості (уміння жити за заповідями Божими).
7. Побожність — Дух Господній (дар благочестя й праведності).

 Дари Духа Святого здобуваються молитвою, вірою та добрими ділами. Вони необхідні для спасіння, бо тільки ті, кого провадить Святий Дух, є синами божими (Рм. 8, 14), а тим самим і наслідниками небесної слави.

   Людська душа з ласки Духа Святого породжує плоди. У посланні до Галатів (5:22–23) написано: «А плід духа - любов, радість, мир, довготерпіння, добрість, милосердя, віра, лагідність, здержливість». Плоди Святого Духа є результатом Його роботи в житті християнина. Біблія ясно дає зрозуміти, що кожна людина наповнюється Святим Духом у момент прийняття Ісуса Христа вірою (Римлянам 8:9; 1 Коринтянам 12:13; Ефесянам 1:13–14). 

  Одна з головних цілей впливу Святого Духа на життя християнина полягає у зміні цього життя. Святий Дух змінює нас так, щоб ми уподібнювалися образу Христа, ставали більш схожими на Нього. Кожний добрий вчинок є плодом Святого Духа, однак точніше так називаються досконалі акти, і вони приносять душі святу радість. Серед плодів Святого Духа найціннішим і наймилішим є любов. З любові народжується радість, бо того, хто любить, усе тішить. 

   Тож користаймо з таких великих щедрот і дбаймо про те, щоб приносити тільки добрі плоди!


Підготувала Марічка Тракало


Використані джерела:
Святе Письмо;


http://www.truechristianity.info/ua/propovidi_ua/propovidi_na_zislannya_svyatogo_duha.php;
http://uk.wikipedia.org/wiki/Святий_Дух;
http://www.gotquestions.org/Ukrainian/Ukrainian-fruit-Spirit.html;
http://www.saintjosaphat.org/dzvin_z_fatimy/2010/52/article/nadpryrodni-dary-abo-vlyti-chesnoty-dary-svyatoho-dukha-1/.Keywords: ...
Задати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up