День захисту дітей

2015-06-01 18:31

   “Дитина, яка терпить менше образ, виростає людиною, яка більше усвідомлює свою гідність” .
 М. Чернишевський
        
Якщо світова культура – це велетенський будинок, то діти визирають з її вікон. Відкривають їх навстіж і наповнюють кожну кімнату радістю та щастям, адже діти і є уособленням щастя. Література заповнена чисельними дитячими образами -  від ліричного Олівера Твіста, поборника несправедливості, хитромудрого Тома Соєра, вічно-дитячого Петера Пена  до допитливої Аліси та веселунки Пеппі. Всі вони відображають різно-емоційні дитячі стани - стани зіткнення дитини та дорослого світу. І на цій межі зіткнення важливу роль відіграє захист. Не лише сформований з моральних постулатів, але й закріплений у певних діях дорослих. 

Одною з таких дій є запровадження Міжнародного дня дитини. Міжнародний день дітей вважаться найстарішим міжнародним святом. У 1925 році на Всесвітній конференції, присвяченій питанням благополуччя дітей, у Женеві було прийняте рішення про його святкування. Чому ж його вирішили відзначати 1 червня? Існує багато гіпотез стосовно цього питання.

Наприклад, одна з них каже нам, що у 1925 році Генеральний консул Китаю в Сан-Франциско зібрав групу китайських дітей-сиріт і влаштував для них святкування Дуань-у цзе (Фестивалю човнів-драконів), все це відбувалося якраз першого червня.

Вже після Другої світової війни, проблеми збереження здоров'я і благополуччя дітей стали особливо гострими. У 1949 році в Парижі відбувся конгрес жінок , на якому пролунала клятва щодо боротьби за забезпечення міцного миру як чи не найважливішої запоруки щастя дітей. У 1950 році 1 червня був проведений перший Міжнародний день захисту дітей, після чого це свято проводиться щорічно. 

Цікаво й те, що це свято має свій прапор. На зеленому тлі, що символізує гармонію, зростання, свіжість і родючість, навколо знаку Землі зображені стилізовані фігурки — червона, жовта, синя, біла і чорна. Ці людські фігурки, які символізують різноманітність і терпимість, а знак Землі, розміщений у центрі, що є, як можна здогадатися, символом нашого спільного дому.
 
Зараз десятки країн в усьому світі, не виняток і Україна, проводять різні заходи, мета яких - звернути увагу громадськості на проблеми і необхідність захисту прав неповнолітніх. В Україні День захисту дітей святкують з 1998 року.
 
Перед Україною з’явилися нові виклики у сфері захисту прав дітей у зв'язку з ескалацією підтримуваного Росією насильства та бойових дій на території Донецької і Луганської областей. Наприклад, за даними колишнього уповноваженого президента з прав дитини Юрія Павленка, внаслідок бойових дій на сході й окупації Криму були порушені права майже мільйона дітей. Це права на освіту й охорону здоров'я, а у районах активності терористів життя дітей зазнає безпосередньої загрози.    Діти не повинні відчувати себе заручниками ситуації, і за це мають відповідати дорослі, тому турбота про дітей - наше основне, пріоритетне завдання.


Автор 
 Христина
 
Дрогомирецька
  
Keywords: ...
Задати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up