Стосунки треба будувати з розумом!

2016-02-29 23:53


Тема стосунків надзвичайно цікава і важлива  для молоді. В сучасному світі пропагується викривлена модель стосунків між людьми (друзями, батьками і дітьми,  хлопцем і дівчиною). І усі хоч-не-хоч піддаються цьому впливу. У медіа, соціальних мережах молодій людині пропонується споживацьке ставлення, абсолютна свобода, не обмежена ні правилами, ні моральними приписами. «Життя одне, тож проживи його весело, не задумуючись про наслідки! Думай лише про себе та задоволення власних потреб!».

Однак християнство пропонує інший спосіб, іншу модель життя, висвітлену на зустрічі під назвою «Як збудувати щасливі стосунки?», організовану ЛМГО «Українська молодь - Христові».

 Захід відбувся 27 лютого у Львівській Духовній Семінарії Святого Духа за підтримки Молодіжної комісії ЛА УГКЦ. Понад 170 зацікавлених слухали науки с. Наталі Мельник, о. д-р Олега Кіндія та о. Миколи Фредини. 

С. Наталя розповідала про стосунки людини з Богом, адже саме від них залежить спілкування і контакти людини  з іншими людьми. Бог – не чарівник, який повинен виконувати бажання і з яким людина спілкується лише заради задоволення власних потреб. У стосунках з Ним, перш за все, потрібно виконувати Його волю, а не диктувати свої умови.

Під час обговорення у невеликих групах учасники мали змогу розмірковувати над  питаннями: «Чи буває дружба між хлопцем та дівчиною?», «Що таке любов?», «Що є необхідним для щасливих стосунків?», «Хто має робити перший крок у стосунках?», «Чи мають вплив колишні стосунки на майбутнє людини?». Кожна група також підготувала молитовне прохання, яке зачитали на Літургії, яку очолив о. д-р Олег Кіндій.

о. Микола Фредина розповів присутнім про стосунки між людьми. Отож за вченням Василія Великого є три типи людей:
·    невільні,
·    заробітчани,
·    вільні або сини.

Невільні у всіх бідах звинувачують оточуючих, постійно шукають підтримки та співчуття. Вони не здатні ні дружити, ні любити. Заробітчани – егоцентристи, у всьому шукають вигоди для себе. У стосунках для них найважливіше – брати, а не віддавати. Лише вільна людина може побудувати справжні стосунки з іншими людьми та створити щасливу сім’ю, адже щастя має сенс лише тоді, коли подароване іншому!

Несподіваним підсумком наук став квест. Усі розрухалися та наспівалися! Наприкінці заходу друзі з Комісії у справах молоді Львівської Архиєпархії розповіли про проект «ТОП-10 УГКЦ».

о. Микола підсумував свою науку словами: «Сподіваюся,  ви вийдете звідси іншими!». Гадаю, більшість учасників все ж відчули внутрішні зміни, вийшли іншими, готовими застосовувати отриману інформацію і покращувати власні стосунки, будувати нові взаємини з новими людьми впевнено і мотивовано.

Ось так коротко про першу зустріч курсу для молоді, який започаткувала УМХ. Про наступні заходи Ви зможете дізнатись вже незабаром.
 
Автор – Таня УкраїнецьKeywords: ...
Задати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up