Смерть і Воскресіння

2016-04-25 22:53


Ще змалку перед Великоднем я дуже любила дивитися фільми на християнську тематику, особливо про останні дні життя Христа на землі, розп’яття і Воскресіння. Навіть не те, що любила, це було традицією. І отак я щороку очікувала на цей період, готувалася, бо ж тільки під час Великого посту, а ще більше у Страсний тиждень, з’являються особливі відчуття, провокуються глибокі роздуми і ще глибші іспити сумління. Це час пошуку відповідей на безліч питань, очікування дива і трепету душі.

У 2004 році Мел Гібсон показав світу фільм “Страсті Христові”, який спровокував гаму хвилювань і духовну боротьбу християнина, став для мене апогеєм екранізацій про останні дні життя Христа. Після нього ніщо більше так не стискало серце, аж до львівської вистави-містерії “Страсті Христові” Анастасії Арбузової, авторки проекту і диригентки хору. Молодіжний академічний оркестр INSO-Львів, камерний хор “Soli Deo” храму Пресвятої Євхаристії та о. Павло Дроздяк, капелан Львівської міської ради, показали містерію про страждання і смерть Христа зсередини, розгорнуто, намагаючись емоційно інтерпретувати жаль, біль, терпіння, незламну віру і безмежну любов засудженого до розп’яття Христа. Тиша вібрувала між лавами, сльози безшумно котилися по щоках, спокій і мир генерував кожен присутній, відкритість і проникність для Господнього Воскресіння оселилась у душах.

“Звершилося!”, - не передсмертний стогін жорстоко вбитого, а крик Сина Божого, який дарував нам життя вічне. Тож маємо ще можливість упродовж цих останніх страсних днів зробити усі щілини свого єства проникними для світла воскреслого Христа.

Автор – Оксана Андрійчук
Фото - Андрій Бомчик, Тарас Панькевич

Довідка: У Вербну неділю, 24 квітня 2016 року, у Соборі св. Юра у Львові відбувся великопісний концерт-містерія «Страсті Христові», який традиційно проводять у Львові напередодні Великодня.
Організаторами концерту були: Львівська Архиєпархія УГКЦ, ЛМГО «Українська молодь – Христові», Благодійна організація «Фундація Духовного Відродження»,  проект «Духовна велич Львова», Львівська міська рада.


Keywords: ...
Задати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up