Пісня буде поміж нас…

2013-03-04 17:00

Може, стану духом лісу,
Може, стану і спочину.
А ви мене поховайте
Під найвищу деревину.

Б. Чепурко

4 березня Йому б виповнилося 64. Якби не знищили. Якби влада не розправилася так жорстоко, так вражаюче, як лиш вистачало фантазії: тіло Володимира Івасюка знайшли 18 травня у Брюховицькому лісі, підвішене високо на сосні.

Український композитор і поет, посмертно Герой України. Один із основоположників української естрадної музики. Автор 107 пісень, 53 інструментальних творів, музики до кількох спектаклів. Професійний медик, скрипаль, чудово грав на фортепіано, віолончелі, гітарі, майстерно виконував свої пісні.

Саме цій особистості 2 березня 2013 р.Б. ЛМГО “Українська молодь – Христові” присвятила бардівський вечір. Класична побудова (перша частина вечора – тематична, друга ж – “співаємо, що бажаємо”) нікого не здивувала, натомість любов до “Червоної рути”, “Водограю”, “Я піду в далекі гори”, “Балади про мальви”, “Двох перстенів”та ін. композицій підтвердила безсмертність Володимира, його незнищенність і всепроникність. Бо ж, здавалося б, тридцять років життя, тридцять чотири після смерті, а сучасне покоління знає, і головне – щиро любить й не цурається співати. Його пісні популярні завжди, бо доступні і глибокі, відверті й сокровенні, правдиві, зрозумілі, живі. І скільки б хітів не писалося, а “Червона рута” – незамінна, зрештою, як і увесь талант Володі: має початок, але імпровізаціям-переспівам годі знайти кінець. І неймовірно тішить факт, що у 2011 році дозріла львівська еліта, в особі мецената-музиканта, до спорудження монумента Івасюкові, адже маємо справді ким пишатися, і хай кожен українець знає своїх героїв!

Сльоза на віях,
І гітара у руках.
Він ще живе…
У своїх снах.
Дороги йдуть,
Життя злітає,
І день за днем…
Та тільки пісня не минає!

Тарас Лісняк

Автор: Оксана Андрійчук
Фото: Ігор ЧорнійЗадати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up