Хресна дорога вулицями Львова: спільна молитва і роздуми над вірою

2013-04-07 19:20

Несемо хрест… І на хресті… І під хрестом, в підніжжі Бога.
Ми руки звели до Христа, і впали із Хрестом, а все для того…
Щоби відчути біль, Христовий біль, Його тяжку дорогу…
Бо так Христос пройшов, Свій путь… Щоб ми з’єдналися із Богом.

7 квітня 2013 р., у Хрестопоклонну неділю, яка цьогоріч збіглася у часі з величним святом Благовіщення Пресвятої Богородиці, центральними вулицями Львова пройшла традиційна Хресна хода. Участь у ній взяли мешканці Львова різного віку – від дітей до літніх людей. Долучилась до хресної ходи і організація «Українська молодь – Христові», яка доклалась до того, аби хресна хода відбулась на відповідному рівні.

За інформацією з сайту «Коментарі: Львівський портал», у ході взяло участь близько 30 тисяч прочан. Очолив Хресну дорогу Архієпископ і Митрополит Львівський, Високопреосвященний Владика Ігор (Возьняк). До спільної ходи долучились представники духовенства та монашества Львівської архиєпархії УГКЦ, студенти-семінаристи Львівської духовної семінарії Святого Духа, представники міської та обласної влади (зокрема мер Львова Ігор Садовий та голова ЛОДА Михайло Костюк), ректори та студенти львівських вищих навчальних закладів.

Понад 30 молодих людей в хусточках з символікою «Української молоді – Христові» йшли пліч-о-пліч, тримаючись за руки і утворивши ланцюг, щоб таким чином підтримати порядок і запобігти нещасним випадкам під час цього масового дійства. Варто зазначити, що молодь гідно та достойно виконала свою місію, покладену на неї цього дня.

Під час ходи на стаціях не раз наголошувалось на тому, що 2013 проголошений роком Віри. Щоб кожен учасник молитовного дійства зміг задуматись: наскільки сильна його віра? Чи завше ми покладаємось на віру? Чи не слабне вона від спокус? Наскільки наша віра витримує щоденні випробування? Чи готові ми взяти свій хрест і йти вперед, не опускаючи рук і не слабнучи у Вірі? Кожен прочанин отримав чудову можливість для роздумів над духовними цінностями, даними людині від Бога, переосмислити своє життя, думки, наміри, справи.

Спільна молитва, тиша та спокій, Божа благодать цього дня витали над Львовом. Віримо, що у багатьох серцях був спокій, мир і гармонія. Пройшовши спільно цю Хресну дорогу, ми ще на крок наблизились до світлого свята Христового Воскресіння.

Підготувала Ірина Сулик
Фото: Ігор Чорній
Епіграф до Хресної дороги підготував Тарас ЛіснякКлючові слова: хресна хода | репортаж
Задати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up