Ціннісні орієнтації сучасної молоді: допомогти тим, хто «заблукав»

2013-05-28 19:19

Що робити, коли близькі люди – друзі чи ще гірше, рідні, – стають на «слизьку» дорогу? До болю знайомо тим, у кого в оточенні є люди, яких «скосили» алко- чи наркозалежність. Ще недавно цілком нормальна, життєрадісна людина змінюється на очах, занепадає, котиться на дно суспільства, пориває усі зв’язки із зовнішнім світом – як допомогти їй вибратись із цієї чорної діри? Гості осередку «Української молоді – Христові», які завітали до нас 24 травня, – представники відомого у світі руху лікування та реабілітації алко- та наркозалежних «Фазенда Надії». З присутніми поспілкувались отець Пауль Стапель, співзасновник «Фазенди Надії» у місті Падерборн (Німеччина), а також Віталій, який завдяки організації кардинально змінив своє життя.

Як розповідає отець, фазенди створені для всіх, хто має залежність від алкоголю, наркотиків, інтернету, ігрових автоматів. У таких осередках люди проходять реабілітацію, змінюючись не лише фізіологічно, а й духовно. Одне із правил порядку дня – спільний вибір певної цитати зі Святого Письма, і завдання дня – втілити цю цитату у практичне життя. Це одна з духовних постанов, що спонукає людину до певного хорошого наміру. Спільне життя і побут спонукає ділитись вже набутим досвідом такої реабілітації, допомогати ближньому. У кожного є свої щоденні обов’язки, дуже різноманітні і при тому тісно між собою пов’язані: робота в саду, на кухні, на полі…

Для кожної людини важливо бути комусь потрібним, відчувати любов ближнього. Таку атмосферу намагаються створити і на фазенді. «Кожен намагається взяти участь в житті іншого», – описує взаємовідносини на фазенді отець Пауль. Наприкінці дня, на спільній молитві всі діляться своїми духовними переживаннями дня. Ось практичність слів Євангелія в нашому житті: присвячуючи всі свої вчинки і слова своєму ближньому, людина помічає, що і в її житті відбуваються позитивні зміни. Кожен це робить не з формального обов’язку, і саме це приносить відчуття щастя і задоволення. Так і зароджується атмосфера любові – щирої і безумовної, наче у сім’ї. 

Залежні люди потребують не лише матеріальної підтримки, а й моральної: просто людини, яка б допомагала їм нести хрест, особливо в дуже важкі хвилини, яка б повторювала: «Не хвилюйся, я теж долав такі проблеми!» Тоді ти перестаєш відчувати себе наодинці з важкою кризою, особливо у перші місяці життя на фазенді.

Отець згадує, які ідеї спонукали його спільно з братом заснувати цю організацію. Насправді творці «Фазенд надії» не ставили за мету нічого засновувати чи змінювати. Все сталось дуже спонтанно: майбутні засновники намагались жити згідно зі словами Святого Письма, з чого народжувалась любов до ближнього та зміна певних життєвих позицій. І вже, пройшовши такий шлях, засновники побачили, що є потреба в організаціях, через які можна ділитись любов’ю та підтримкою з узалежненими.

Зараз у світі налічується дев’яносто фазенд, де люди долають свої шкідливі звички, віднаходять новий сенс життя, зрештою, просто відчувають себе щасливими. «Адже ми покликані бути щасливими!» – оптимістично наголошує отець Пауль.

Живим «прикладом» того, що «фазенди» успішно виконують задекларовані цілі, став гість осередку Віталій – завдяки організації «Фазенда Надії» у його житті стались кардинальні позитивні зміни. Як кажуть, краще раз побачити, ніж сто разів почути: присутні змогли безпосередньо поспілкуватись з людиною, яка провела чотири роки на фазенді, здобувши там безцінний духовний досвід.

А всі присутні на бесідах отримали, мабуть,  ще один маленький стимул змінити щось і у своєму житті і робити хоч і невеликі, але щирі кроки назустріч іншим людям!

P.S.  Робіть добро у цьому світі – і неодмінно побачите, як позитивно змінюється на краще і ваше власне життя!

Автор: Марія КореневичЗадати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up