Піст Святих апостолів Петра і Павла

2013-06-26 00:07

"Хто молиться і постить, той має два крила, легші від самого вітру"
(Святий Йоан Золотоустий)


Важливість діл Святих апостолів Петра і Павла важко переоцінити. За життя вони продовжили справу Ісуса. Петро став першим Папою Римським, а Павла назвали «апостолом народів». Їм дякуємо за скарб християнської віри. Вони передали нам Христову науку, від них маємо святе Євангеліє й апостольські листи, вони поклали тривку основу під Христову Церкву.

Піст святих апостолів дуже давній, бо сягає перших віків. За однією з версій він встановлений на знак того, що ці апостоли завжди постили. Святий Йоан Золотоустий свідчить, що "апостоли майже завжди постили".

Тому  свята Церква вже з ранніх часів молитвою і постом приготовляє своїх вірних до великого свята Верховних апостолів Петра й Павла, пам'ять яких святкуємо 12 липня щороку. Піст знаний також як піст святих апостолів, піст Апостольський, піст Петрів і піст літній. Українці називають його Петрівкою.

Святий Лев Великий говорить: "Після празника П'ятдесятниці піст особливо необхідний, щоб його подвигом очистити наші думки і стати гідними дарів Святого Духа... Тому-то встановлений незмінний і спасенний звичай, щоб після святих і радісних днів, що їх празнуємо на честь Господа, який воскрес із мертвих і потім піднісся на небо, і після прийняття дару Святого Духа, — приходив подвиг посту" (Бесіда. 74 і 76).

Піст святих апостолів у нашій Церкві триває від неділі Всіх святих до празника святих Апостолів Петра й Павла. Він може бути довший або коротший, залежно від того, коли випадає Великдень. Випаде  Пасха  скоріше — довша Петрівка, випаде пізніше — коротша. Найбільше вона може мати шість тижнів, а найменше — один тиждень і один день.

За приписами Петрів піст є дещо лагідніший, ніж Великий піст перед Пасхою. Львівський Синод 1891 року на час Петрівки дозволяє в понеділок, середу і п'ятницю набіл, а в інші чотири дні тижня м'ясні страви, але накладає на мирян обов'язок перед обідом і перед вечерею проказувати п'ять разів "Отче наш" і п'ять разів "Богородице Діво", а духовні особи мають відмовляти п'ятдесятий псалом.

Тому заохочуємо всіх добре пережити цей піст, відкрити в собі нові духовні сили і впевнено крокувати  життєвою стежиною.Матеріал для статті взятий з книжки о.Юліяна  Катрія, ЧСВВ «Пізнай свій обряд», Нью-Йорк. – Рим, 1982р., с.401-407.

Підготувала: Марічка ТракалоКлючові слова: Петро | Павло | апостоли | піст | Петрівка
Задати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up