Андрей Шептицький – великий подвижник церковної єдності.

2013-07-29 08:00

Сьогодні минуло 148 років з дня народження Митрополита Андрея Шептицького.


Рід Шептицьких – це одна з найдавніших українських боярських родин, яка надзвичайно пов’язана з духовенством.


Андре́й Шепти́цький (у світі Рома́н Марі́я Алекса́ндр Шепти́цький) – народився в 29 липня 1865 р. в с. Прилбичі, що на Яворівщині біля Львова. При хрещенні його назвали Романом Марією Александром.


Митрополит Андрей був покровителем митців, студентів, в тому числі і багатьох православних християн. Упрoдовж 44 років очолював церкву й українське суспільство. Пережив сім режимів: австрійський, російський, український, польський, радянський, нацистський і знову радянський.

22 жовтня 1900 року Кир Андрей з починами відвідував Рим. Папа Лев ХІІ запросив його до себе на аудієнцію. Він сповістив про своє благословенне рішення – призначити його на Митрополичий престол. 31 жовтня 1900 року у пресі з’явилось офіційне підтвердження про номінацію єпископа Шептицького Галицьким.


Діяльність Митрополита була надзвичайно різноманітною. Він не обмежувався однією ділянкою. Окрім церковно-релігійної діяльності, Митрополит Андрей охоплював усі без винятку царини української культури й життя на українських землях, включаючи й усі закутки нашої еміграції. Він себе проявив як багатогранна особистість. Лише на митрополичому престолі він розвинув свою діяльність на повну силу. Не було такої ділянки церковно-релігійного, культурного чи економічного життя, в якій би Митрополит Андрей не присвятив гідної уваги.


Вся  його діяльність була звернена на користь українського народу. Незламним було бажання Шептицького обєднати український народ в одній самостійній та незалежній державі. Це він виклав у праці Як будувати рідну хату”. Крізь ціле життя він був відданий УГКЦ. Митрополит Андрей був важливим екуменічним діячем цього періоду. Був державним діячем, великим подвижником церковної єдності.


Його серце зупинилося на 79 році життя, 1 листопада 1944 р. Зараз успішно триває процес його беатифікації, повідомляється на сайті 


п.с.
6-7 травня 1933 року, митрополит Андрей Шептицький зібрав близько 80 тис молодих людей. Зібрання мало назву «Українська молодь Христові». Згодом воно переросло у молодіжний рух. Наприкінці 90-х років XX ст засновано громадську організацію ЛМГО «Українська молодь – Христові». Спільнота і  до сьогодні продовжує втілювати цінності, що митрополит Андрей заповів для молоді України.Задати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up