Люрд – місце, де Пресвята Богородиця зустрічається зі своїми дітьми

2013-08-14 20:42

Бернадето, через тебе зїжджаються люди з усіх усюд.

Жакоме.


150 років минуло від дня надзвичайної події, яка по сьогодні збирає мільйони паломників з усіх куточків світу. Кілька століть тому не дуже відоме місто Люрд сьогодні стало знаменитим на весь світ своїми об’явленнями, цілющою водою та численними проявами Божої ласки. Це Божий дім, святе місце, яке Пресвята Богородиця відкрила для кожного, хто прагне Божої Благодаті.


Одного морозного ранку у невеличкому віддаленому містечку у Франції чотирнадцятилітня селянська дівчинка Бернадета Субіру збирала у лісі хмиз. Йдучи вздовж річки, вона дійшла до печери, у якій було мокро і брудно, – туди виганяли випасати свиней. Дівчинка почула шум, але жодне деревце не ворушилось; підвівши голову, вона зауважила у скельній виїмці «Панночку, оточену блискучим світлом, котра дивилась на неї і усміхалась».


Вісімнадцять разів «ця Пані» об’являлась Бернадеті. За цей час дівчинка неодноразово вислуховувала глузування і докори, її навіть прозивали божевільною. І лише загартований характер і незламний дух допомогли їй витримати і не здатись. Дивовижно, що Бернадета зберігала величезний спокій попри те, що подія набирала всезагального розголосу.


Цікавий факт. У середу перед Великоднем, під час передостаннього обявлення, Бернадета, як звично, молилась у печері. Тримаючи однією рукою свічку, іншою вона намагалась захистити полумя від вітру. Лікар, що був поруч, раптом зауважив, що заворожена обявленням дівчинка кладе руку на полумя і зовсім не реагує. І так тривало хвилин із десять! Після об’явлення лікар провів обстеження і констатував, що жодних слідів від опіку немає. Але тепер, запаливши свічку і попросивши дівчинку потримати руку над полум’ям, побачив, що та вона не витримує ні хвилинки.


Під час об’явлень прекрасна Пані зверталась до Бернадети з проханням: «Йди до священиків, і скажи їм, щоб збудували на цьому місці каплицю, бо я хочу, щоб воно стало місцем ласки для людей… Не переставай молитись і кажи іншим, щоб вони молились». У 1933 році після чотирьох років досліджень Церква визнала Люрд місцем чуд, які не можна пояснити науково, а Бернадету, яка померла на 34-році свого життя, проголошеною святою.

Люрд – велетенський Божий дім, Обитель, яку Пресвята Богородиця захотіла відкрити для кожного стражденного і нещасного. Мир, спокій, любов, благодать переповнювали серце, коли опинилась на цьому святому місці. Тут немає ні шуму, ні гаму, ні метушні – тільки спокій і молитва. Так хочеться черпати ці Божі дари, наповнюватись ними  і дарувати іншим.

 

На знак того, що Богородиця зявлялась з вервицею у руках, щовечора збирається процесія, де всі разом, різними мовами, моляться молитви на вервиці. Благословенна мить настає, коли опиняєшся у цій процесії зі свічкою в руці на прославу Богородиці. І яке неймовірне щастя – серед тисячі людей нести свій маленький вогник на прославу нашої Небесної Цариці, яка своєю покорою заслужила в Небесного Отця стільки ласк і щедрот і вимолює їх для нас.


А якої пошани заслуговують волонтери, що збираються в Люрді, аби допомагати інвалідам – а їх тут надзвичайно багато! Люди доброї волі возять їх в інвалідних кріслах до цілющих купелей, і саме завдяки добровольцям ці люди, незважаючи на свої обмежені можливості, також мають змогу долучитись до спільної молитви.


Побувавши на святому місці у Люрді, мовби засмакувавши цілющої води, відчуваєш бажання знову і знову сюди повертатись. Як сонце розсипає довкола своє проміння, так і з чудотворного місця в Люрді, цього вогнища Материнського Серця Марії, ллються промені Божої ласки на всі сторони світу. Це знають Її діти, тому приходять тисячами, щоб подякувати Непорочній Діві своєю молитвою, прибігають до Неї та п’ють святу воду з грота. Можна сказати, що увесь католицький світ збирається, аби знайти Марію в Люрді та принести Їй дар своєї любові і своєї вдячності.

Автор: Христина ЯнчинськаКлючові слова: Люрд | Богородиця | Франція
Задати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up