Маленька незалежність

2013-08-23 22:56


24 серпня Україна святкує 22-й рік народження. Це більше, ніж повноліття, але менше чверті століття. Така собі приваблива, а для когось і ласа лялечка: свободолюбива, харизматична, цілеспрямована, відкрита для комунікації, прагматично-вигадлива, подекуди з сором’язливим рум’янцем, а подекуди з безкомпромісним азартом і безцеремонним нахабством…Ось така вона – “солодка” незалежність! Хотілося б збільшити перелік особистих якостей, але щоб це було правдиво, без перебільшень і прикрашань. На жаль, бажання не завжди відповідають дійсності, а прагнення і наміри – перетворюються в дії. “Маємо те, що маємо” – і від цього відштовхуємося, і з цим йдемо здобувати нові лаври, бо ж гріх сидіти й медитувати, Україні потрібно прогресувати. І хто ж, як не ми, українці, кмітливі й ревні, терпеливі й прогресивні, невгамовні й наполегливі? Бог допомагає працьовитим, винагороджує завзятих. В любові й молитві добрі зерна проростають.

Львів готується до триденних бурхливих святкувань, але чи усім до смаку 24 серпня сприймати особистісним святом, відчувати трепет і шал від його наближення і щем із його закінченням? Як повідомила “Українська правда”, 45% українців сприймають День незалежності всього лише як додатковий вихідний день, і лише 31% респондентів вважають його одним із головних свят. Для 21% опитаних день народження власної країни не має жодного значення. Сумно, але не критично. Нації надто довго туманили голову, щоб вона адекватно реагувала на, здавалося б, без зайвих міркувань логічне і зрозуміле. Відповідно, 44% респондентів вважають, що ситуація в країні зі здобуттям незалежності погіршилась, а 28% стверджують протилежне. Тих, у кого усе стабільно, без змін – 19% опитаних.

Скільки людей – стільки думок. Але Країна в нас Одна і жити, народжувати й творити Нам у цій країні, і розвивати її – Завдання кожного як громадянина. Бо ж отримати ще один вихідний день, покласти квіти до пам’ятників борців за державну незалежність чи прийти на парад, покрасуватись у вишиванці і проспівати в унісон “Ще не вмерла Україна” – річ не хитра і не складна, а от сприймати свободу й усвідомлювати себе вільним і вольовим усім серцем, не награно і не під загальний шаблон – це респект, це обов’язок, це задоволення. З Днем незалежності, справжні українці!
   
Використано джерело: www.pravda.com.ua

Автор Оксана АндрійчукЗадати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up