Відпочивати - обов`язково?!

2013-09-03 21:26

Літо, сонце, море, походи в гори, таборування в наметах – усе добігає до кінця на цей рік. Знову вересень, шкільна парта, пари чи щось на кшталт цього. Ви встигли відпочити? Якщо так, то чи певні Ви, що обрали правильну форму відпочинку, і чи взагалі це можна так назвати? 

Тлумачний словник української мови подає таке визначення: «Відпочинок – це:
1. Відновлення сил після втоми припиненням дії, руху і т.ін. 
2. Проведення часу на дозвіллі, без праці».

Науковий термін слова «відпочинок» більше стосується відновлення фізичного стану людини. Стародавні вчені зазначали, що відпочинок – це зміна виду праці. Інколи до втоми призводить не так важкість певної роботи, як її монотонність чи умови виконання. 

Багато сучасних людей, особливо тих, які проживають у мегаполісах, хворіють на «трудоголізм». Захмарна доза кави на день, бажання заробити «всі» гроші, переробити всю роботу, причому з твердим переконанням, що так як Ви її ніхто не зробить, – ось перші ознаки і симптоми трудоголіка. Забуваючи і нехтуючи вихідними днями, ми порушуємо одночасно аж дві Божі заповіді. Надмірна праця шкодить здоров`ю, що призводить до повільного вбивства організму, тому заповідь «Не вбивай» цілком описує вчинки особи, яка не відпочиває. Також, якщо зайнята людина нехтує неділею та святами, то порушує і заповідь «Пам`ятай святий день святкувати». Ба навіть якщо людина і не робить важкої фізичної праці, то далеко не завжди відпочиває, бо не лише фізична, а й психологічна складова є важливою.

Катехизм Української Греко-Католицької Церкви «Христос наша Пасха» про роль відпочинку зазначає, що це свята справа, бо він дозволяє людині, яка часом надмірно поглинена земними справами, наново усвідомити, що все є творінням Божим.

У християнстві для відпочинку відведений «день Господній» - неділя. Його слід так планувати, щоб мати змогу брати участь у Божественній Літургії. 

Не слід плутати поняття відпочинку з бездіяльністю, яка викликає почуття нудьги. Відпочинок повинен бути джерелом духовного збагачення та сприяти відновленню фізичних і душевних сил. Для задоволення цих вимог весь день, проведений на дивані, цілком не годиться. Катехизм теж нагадує, що у неділю і свята  не можна виконувати важкої фізичної праці і змушувати інших до неї, а також займатися будь-якою діяльністю з метою заробітку. Далекими від християнського відпочинку є і такі форми розваг, які забирають час, призначений для прослави Бога та діл милосердя. 

На завершення варто зазначити, що відпочивав сам Бог, а, отже, це потрібно і корисно. Для цього зовсім не обов`язково витрачати великі кошти чи їхати світ за очі. Все необхідне знаходиться зовсім поруч, треба лише уважно приглянутись!

Автор: Марічка ТракалоКлючові слова: стаття | відпочинок
Задати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up