Християнство – це не збірка інструкцій, це – життя!

2013-09-10 17:23

Саме так зазначив доповідач на бесідах в ЛМГО «Українська молодь – Христові». Отець – єзуїт о. Андрій Зелінський запропонував поміркувати над запитанням «Що є найбільшою цінністю сучасного світу?». На що після тривалих дискусій і обговорень в малих робочих групах молодь вирішила, що гроші, влада і вплив, людське життя, якісні відносини, час, культ тіла людини і людини в цілому - найважливіші елементи.

Для того, аби краще зрозуміти, як сталося, що саме ці чинники на сьогодні знаходяться на таких позиціях, отець зробив невеликий екскурс в історію: “Теперішня культура, подекуди її ще називають постмодерном чи постінформаційною культурою, формувалася впродовж всього існування людства. Цінності тієї чи іншої культури є каталізаторами певної групи процесів в ній. Дивною і безрезультативною є війна з цим твердженням. Отож світ протягом своєї еволюції дуже змінився, людину почали трактувати всі сфери її життя.

Ще у далекому минулому Ніцше казав, що світ змінюється, весь  той період можна чітко, конкретно і ясно охарактеризувати однією фразою: “Бог помер і ми Його вбили”. Хайдегер, тлумачивши Ніцше сказав, що він мав на увазі смерть ідеалів, загибель метафізичних, тобто духовних понять. 

Яскравим доказом цього є те, що у Середньовіччі при банальному зубному болю люди розпочинали «молитовний марафон», і це був перший засіб проти недуги, а вже згодом переходили до медикаментозного лікування. Ми ж навпаки, спершу відкриваємо аптечку, а потім, перепробувавши ледь не всі засоби, згадуємо про Бога.

А от Зігмунд Фрейд був переконаний, що практично всі люди страждають від фрустрації. 

Відбувалося своєрідне розбожествення людини як образу і подоби Божої, її розписували наче за формулами. Лише Мішель Фуко написав: “Дійсність - не те, що існує поза мною, я її творю у взаємодії з суспільством”.

Отець Андрій не оминув і мову, зазначивши, що вона не є просто знаряддям, вона творить людину, допомагає сприймати світ.

Обговоривши в групах питання “Як бути християнином сьогодні?”, молодь запропонувала кілька таких порад, які, сподіваємось, допоможуть Вам у майбутньому: 

1. Орієнтуватися на поради Біблії та брати приклад з життя святих, малими кроками показувати іншим приклад християнства;

2. Довіряти людям;

3. говорити про несправедливість, не боятися бути апостолом Христа сьогодні та ін.

Підсумовуючи, отець Андрій наголосив на тому, що всі люди повинні жити в Цьому світі, а Не будувати паралельний. “Слід пам`ятати і про те, що живемо в світі, але ми не є від світу. Маємо бути свідками живого Бога і євангелізувати середовище, в якому перебуваємо”.

Записала Марія Тракало
Фото: Роман Ковалів


Задати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up