Різдво Богородиці – день всесвітньої радості

2013-09-19 22:03

Різдво твоє, Богородице Діво, Радість звістило всій вселенній,
З Тебе-бо засяяло Сонце правди – Христос Бог наш.
(Тропар Різдва Пресвятої Богородиці)

Церква має традицію святкувати не день народження святих на землі, а їх небесне народження, тобто перехід від життя земного до вічної радості. Винятком є лише дві постаті - Іван Хреститель і Пресвята Богородиця. Про Діву Марію і її земний шлях з Євангелія відомо дуже мало. Головне джерело відомостей – апокрифічна книга, написана Яковом. 

Серед усіх свят церковного календаря саме Різдво Богородиці відіграє особливу роль. У цей день народилася та, яка дала початок спасінню людства. Святі отці так висловлюються про цей день. Святий Йоан Дамаскин каже: “День Різдва Бого­родиці є днем всесвітньої радости, бо через Богородицю увесь людський рід обновився і смуток праматері виперемінився у радість”. А Святий Андрей Критський говорить: “Нинішній празник є для нас початком усіх празників. Він є дверима до ласки і правди”.

Марія народилася у Назареті у родині Йоакима і Анни. Йоаким походив з роду Давида, Анна – з роду Арона. Ця сім`я жила праведно. Свої статки батько Пречистої ділив на три частини: одну - для жертви Богу, іншу – для бідних, а останню залишали для себе. Ціле життя вони терпіли погорду і насміхи мешканців Назарету через свою бездітність, та все ж не покидали ревної молитви. І ось на заході їхнього життя Господь поблагословив їх великою радістю - дитиною, що стала матір`ю Спасителя людського роду. 

За прикладом Йоакима і Анни ми можемо переконатися у тому, що Бог чує наші молитви, нікого не залишає обділеним чи забутим. Саме їхня сильна віра і велика ревність допомогли стати батьками Пречистої Діви Марії. 

У цей радісний день ангельські хори ликують, бо народилася їх Цариця, бо на світ прийшло найдосконаліше, найсвятіше, найкраще сотворіння Божої могутності.

Прославляймо Пречисту Діву, просімо її заступництва. Вона ніколи нікому не відмовляє, за всіх заступається перед небесним престолом, кожному допомагає і хоронить від злих підступів диявола. Пресвята Богородиця зітнула голову лукавого, через неї на усіх людей вилилася безмежна благодать її сина, а нашого Спасителя.

 Отож радіймо і веселімося, припадімо на коліна та з цілим небом радіймо з Різдва Діви Марії.

Джерела: Молитовник «Прийдіте поклонімося», «Життя святих,  пам`ять яких Українська Греко-Католицька Церква кожного дня впродовж року почитає», «Пізнай свій обряд» 

Підготувала: Марічка Тракало


Ключові слова: свято | Богородиця | різдво
Задати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up