Подружжя – це Свята Тайна

2013-11-03 08:10

В п’ятницю, 1 листопада, до нас завітав Голова Комісії Львівської Архиєпархії у справах родини отець Тарас Фітьо. Під час духовних бесід він поділився думками, які написав Слуга Божий Митрополит Андрей Шептицький у листі «О супружестві і родині», а також розповів, яким є розуміння та позиція Церкви щодо шлюбу та сім’ї.

У своєму листі Митрополит Андрей написав про обов’язки чоловіка і дружини, про виховання дітей. Особливу увагу він звернув на те, що Шлюб – це Свята Тайна, а подружжя, як його наслідок, – нерозривне: «Коли Син Божий прийшов з Неба на цей світ і став чоловіком, відновив первісну установу Божу – так зарядив, що супружество поміж християнами ніяким способом не може бути розірваним, хіба смертю мужа або жени. А до того додав іще свою установу – зробив з супружества Святу Тайну».

Отець Тарас наголошує, що в Католицькій Церкві немає розлучення як такого. Щонайбільше – існує сепарація, тобто дозвіл чоловікові і дружині проживати окремо, коли жити разом їм дуже важко (але при цьому ні чоловік, ні дружина не отримує права одружуватись з кимось іншим) та в окремих випадках – уневажнення Шлюбу, визнання того, що Тайна Подружжя не відбулася насправді, була неважною.

Ще сам Андрей Шептицький негативно висловлювався щодо життя «на віру», без шлюбу: «То цивільне супружество і такі розводи наносять дуже велику шкоду. Най Господь стереже нас від такої погані.
Передусім таке супружество цивільне не є перед Богом ніяким супружеством. Ми життя в такім супружестві називаємо життям на віру». За словами Митрополита, підвалинами християнського подружжя є правдива любов, що пов’язує душі та бажає добра іншому.

 З духовних бесід усі могли почерпнути багато корисного – дізнатись більше про те, якою має бути християнська сім’я, і задуматись, усвідомити те, що Подружжя – це Свята Тайна.

Підготувала Ірина Кисилевич


Задати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up