З’їзд “80-річної” молоді

2013-11-06 11:11


Нинішній день хай буде для Вас пам’яткою на ціле життя. 
Хай буде початком кращого, вищого, більш християнського, більше Божого життя!
Хай буде початком нового святого життя!
Митрополит Андрей Шептицький

Сьогодні це вже історична подія, а ще три дні тому більшість християн Львова рахували години до зустрічі, обіймів, поцілунків і спогадів, спогадів, спогадів…

80 років тому, у далекому і знаковому 1933 році, Митрополит Андрей згуртував молодь України під гаслом “Українська молодь - Христові”. Ідея свята бере початок ще з 1932 року, з конференції Марійських дружин, а коли Папа Пій XI проголосив 1933 – Святим Роком, - сумнівів для вибору іншого року не виникало.

“Христе Спасителю, прирікаємо Тобі досмертну вірність. Так нам, Христе, допоможи!” Ось так звучала присяга усіх християн, що зібрались на Архиєрейську Божественну Літургію в Архикатедральному Соборі Св.Юра, де спільно з членами багатьох осередків організації “Українська молодь - Христові” засвідчували вірність і готовність служити Христові і Церкві. Не забули організатори і про молитовну ходу учасників і гостей з’їзду, яка єднала молодь духовно, створювала відчуття незалежності і свободи (колона пройшла шлях від Собору і до першого корпусу НУ “Львівська політехніка”, де, власне, й відбулася урочиста академія і святковий концерт). Отець Павло Олійник згадував про похід 1933 року так: “Тисячні колони української молоді так захопили євреїв та поляків, які стояли обабіч вулиць, що протягом дванадцятикілометрового походу вони безперервно плескали в долоні і до хрипоти кричали “браво!” Це був воістину тріумфальний похід української молоді у княжому місті Лева”.

У 1932 році Митрополит Андрей видав офіційне звернення “Слово до української молоді”, де, зокрема, пише: “Мій уряд душпастиря, а, може, ще більше, ніж той уряд, - приязнь, яку відчуваю до всіх вас разом, вимагає від мене безоглядної супроти вас щирости. Скажу вам усе, що виджу у вас доброго і все, що можу мати проти вас, або, радше, що по моїй думці є від’ємною чергою вашого покоління”.

“Хрещеним батьком” мирянського молодіжного руху, одним із ініціаторів з’їзду 1990 року, головою оргкомітету з’їзду, а також одним із засновників ЛМГО “Українська молодь - Христові” був доктор Борис Ѓудзяк, який словом і ділом намагався, щоб молода ґенерація не занапастила своїх душ, а обрала свідомий життєвий шлях. Владика Борис через неможливість фізичної присутності в Україні надіслав відео, в якому й привітав учасників і гостей ювілейного з’їзду. 

Виступали того вечора перед публікою і чинний голова ЛМГО “Українська молодь - Христові” Роман Ковалів, і п.Олег Турій, і цікавим було перевтілення у постать Митрополита його сучасника – о. Йоана Лубіва, і учасника з’їзду 1933р. – Івана Домчака. На закінчення офіційних урочистостей публіка змогла релаксувати досхочу, бо для них виступали тріо “Новий час”, Оксана Муха, Тарас Курчик, Софія Федина, скрипаль Олександр Божик та вокальний октет “Орфей”, які фінальним гімном “Боже великий, єдиний” нагадали мету зібрання і спонуку розвиватися і творити в ім’я Господнє.

Автор: Оксана Андрійчук.

P.S. Це перший маленький крок у висвітленні матеріалів про Ювілейний з'їзд молоді. Чекайте незабаром на цікаві сюрпризи :)Задати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up