Сумління - наш молодший брат

2013-12-06 22:29

Передріздвяні реколекції в ЛМГО «Українська молодь – Христові» цього разу відбувались з 29 листопада по 1 грудня у смт. Брюховичі у монастирі отців Василіян. Реколекції проводив настоятель монастиря та ректор Василіянської семінарії о. Йософат Хаймик, у деталях розповів учасникам про сумління і його «правила поведінки». Протягом цього духовного відпочинку ми мали змогу тісніше познайомитися з монашим способом життя завдяки спільній молитві і трапезі та дослухатися до внутрішніх голосів. Так, саме голосів, це не помилка, бо їх у нашому серці лунає дуже і дуже багато.  

Отож, як зазначив отець Йосафат, сумління є у кожного з нас, саме воно допомагає нам не загубитися у вирі емоцій. Люди чують багато голосів: голос Бога, традицій, диявола, бренду, інтуїції, стереотипів тощо. Але ці всі голоси не є сумлінням, вони тільки намагаються ним стати, бо воно є найкращим плацдармом для зустрічі з Творцем.

Ми маємо ставитися до сумління (совісті) як до свого молодшого брата і оберігати його, бо воно дається нам від Господа як благословення.

Кажуть, що новонароджена дитинка несе у собі пам’ять про Бога, так само і сумління є нагадуванням про Нього. Саме воно допомагає нам розпізнавати добро і зло. Тому на його рівні завжди відбувається боротьба.

Наше сумління може стати нашим ворогом, якщо з ним не спілкуватися, його ігнорувати, відкидати  і відчужувати. Воно нам цілком підвладне і покірне. Ми можемо з ним робити все, що завгодно: викривити, вбити, приглушити. Але в жодному разі не знищити. Сумління може, як фенікс, знову відроджуватися.

Варто також зазначити, що народна думка про те, що совість «гризе», цілком невірна, адже дає можливість вибирати нам, а не вирішує сама. Вона просто безпомилково розділяє добро і зло, що є ключем до успіху. Адже успіх – це коли ти не шкодуєш за пройдений тобою шлях!

   - Є кілька особливостей сумління:
   - Сумління є добровільним вчинком.
   - Вказує нам не своєю силою, а силою Божих законів. 
   - Ніколи не використовує слів «я тобі кажу», а тільки посилається на заповіді.
   - У жодному випадку не провокує до сумнівів і зміни рішення (особливо доброго)
   - Не старається про власну користь і потребу.
   - Не примушує, а дає вільний вибір.
   - Ніколи не «гризе» і навіть не «надгризує».
   - Остерігає перед злими людьми, але не мотивує до помсти.
   - Не звинувачує інших людей, а тільки вказує на людські помилки.
   - Вчить, що є добрим, а що - злим.
   - СУМЛІННЯ ДЕЛІКАТНЕ,  А СПОКУСА - БРУТАЛЬНА!
 
Воно є нашим найкращим другом і союзником, але через те, що піддається викривленню, не може стати голосом Бога. Окрім того, Господь часто промовляє до нас через сумління, яке можна налаштувати на певну «Божу хвилю» як радіо.

Отож, наше сумління чи наша совість – один із найцінніших дарунків Творця, воно як справжній друг, готове поступитися нам і померти за нас. Будьмо йому дійсно старшими братом чи сестрою, дбаймо про нього і питаймо в нього поради. Воно ніколи не помиляється, просто часом нам не подобаються ним сказані слова!

Автор -  Марічка Тракало
 Задати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up