Святий Миколаю, я так тебе чекаю!

2013-12-18 17:20

Чемні і не дуже, дорослі і малі – всі чекають на свято Миколая Чудотворця, яке у нашому народі відзначають 19 грудня. Чому? Відповідь дуже проста: незважаючи на те, що він жив давно, люди все одно щороку отримують від нього подарунки.

«Святий отче Миколаю, мене звати Марічка, мені 7 років. Я цілий рік старалася бути чемною і слухатися маму й тата. Я молилася і старанно робила домашнє завдання. Принеси мені, будь ласка, ляльку, цікаву книжку, цукерки,  мандаринки і …» Такі листи отримує «небесна канцелярія» щороку від мільйонів дітей у всьому світі. 

Дитяча щира віра в це свято робить ніч з 18 на 19 грудня особливою. Діти дуже бідкаються, якщо до цього часу не випадає сніг, бо не знають, як старенький доставить їм подарунки, адже серед його транспорту є лише сани! Проте, за будь-яких погодних умов, Миколай приходив, приходить і приходитиме до кожного, хто в щирій молитві і з твердою вірою просить у нього того, що треба. 

Наскільки щаслива малеча, коли зранку розплющує оченята і бачить біля подушки омріяний дарунок від святого. 

Прекрасним є і те, що Миколай не забуває  про дорослих. Він щедро обдаровує їх здоров'ям, розумом, мудрістю, а інколи і виконує найзаповітніші бажання. 

Якщо ж поглянути на життя святого, то можна побачити там велике свідчення життя за Божими законами любові, милосердя і допомоги.

В українській обрядовій традиції збереглося чимало звичаїв, пов'язаних із цим святом. За традицією, старші господарі села на свято збиралися, щоб зварити пшеничне пиво. Влаштовувалася гостина, після якої всі весело їздили на санях довкола села, співаючи пісень.

На Харківщині існував звичай святкувати триденні Миколині святки, на які варили кутю й узвар, щоб у наступному році забезпечити врожай жита й плодів. На всій території України влаштовували заздоровні обіди на честь Миколая-Угодника з приготуванням ритуального пива й медів. На Поділлі цього дня чекали «полазника» — чоловіка, який першим зайде до хати, що віщувало багатство й щастя протягом року. Але раніше через подвір'я мав пройти хазяїн, дати худобині їсти й привітати її словами: «Дай, Боже, добрий день, щобись худібонька здорова була та й я з тобою ще й зі своєю дружиною!». На Київщині хазяїн, прийшовши цього дня із церкви, брав миску з освяченою водою, паляницю з грудочкою солі, квача з різного зілля - ішов кропити господу, худобу та збіжжя, примовляючи: «Святий Миколаю, помилуй та сохрани нас від усякого лиха!».

Миколай є тим, хто опікується воїнами, водіями і подорожуючими, допомагає бідним у скруті, є покровителем дітей та студентів, моряків, торговців і лучників. Його вважають Патроном Амстердама (Нідерланди), Барі (Італія), Бару (Україна), Луцька (Україна), Барранкільї (Колумбія).

Як бачимо, святий Миколай – це наш небесний заступник і помічник, він приносить радість і щастя, випрошує у Господа щедрих ласк і дарів, і , найголовніше, пам'ятає і дбає про кожного.

Підготувала Марія Тракало.

Джерело: http://uk.wikipedia.org


Задати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up