Велика містерія маленької Дитини

2014-01-06 23:10Різдво народжується в серці і поселяється у душі. Щоправда, якщо для цього є підстави. Якщо протоптана стежина у високих бур’янах і керує нестримне бажання йти за зорею, незважаючи на будяки і каміння, спеку чи мороз, голод чи спрагу, самотність чи обтяжливу популярність. Бо Той, хто народжується, маленькими рученятами огорне весь світ, зігріє любов’ю кожного зраненого, подарує надію кожному зневіреному. І дадуть Йому ймення Ісус.

Щороку, пишучи текст напередодні чи під час різдвяних свят, ловлю себе на думці, що відчуття однаково незмінні, що розуміння торжества не звужується, а глибинніше осмислюється, визріває і притягує до себе чергова “деталька”, що збагачує інформативний ряд, імпресивно та експресивно увиразнює сприйняття містерії появи на світ Месії. Інколи, дуже перейнявшись змістом колядок, уявляючи знову і знову час, місце, обставини, середовище народження Ісуса, виступає не одна сльоза співчуття і водночас неймовірної радості. І поринаю в атмосферу уже сучасного зображення народження Христа: спокійного, з наперед відомою життєвою історією, з колоритним вертепним супроводом, з безліччю колядок і віншівок, з багатою атрибутикою і традиціями.

Різдво – це передусім спокій і мир. Різдво – це спільний сімейний обід, кілька годин ідилії, неспішності і гармонії у стосунках найближчих і найрідніших людей. Різдво – це подарунок, пожертва, вчинок без “дякую”. Різдво – це стан без очікування наслідку. Різдво у душі і в очах зустрічних. Різдво у мені і я дарую його іншим.

І, мабуть, найважливіше: Різдво – це диво. Не потрібно бути дитиною, аби очікувати казкових подій, не треба вигадувати нереальних історій, не потрібно слухати чужі фантазії, а лише вірити і очікувати, бо Різдво – це завжди початок… Щасливого й очікуваного Різдва!

Автор Оксана Андрійчук Задати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Arrow-up