Як «Українська молодь – Христові» у Тезе їхала: частина перша

2014-01-10 12:13

25 грудня, на саме католицьке Різдво, УМХівці та друзі вирушили зі Львова у далеку подорож. Наш шлях пролягав до Страсбурга, де мала відбутись «європейська зустріч молоді».

Люди серед учасників поїздки зібрались дуже різні. Були серед нас приїжджі і з Києва, і навіть з Донецька. Духівником під час подорожі був отець Тарас Милян. Приємні сюрпризи почались уже в автобусі: тут на кожного пасажира чекав маленький «миколайчик».

Мандрівка на нас чекала досить довга. Шлях до Страсбурга пролягав через Прагу та Дрезден. О сьомій вечора ми вирушили зі Львова – і ось за кілька годин ми вже у Краківці, перетинаємо кордон і потрапляємо до Польщі. Згодом, уже серед ночі, точніше, уже перед четвертою ранку ми перетнемо кордон між Польщею і Чехією, хоча про це можна говорити хіба символічно – цей перетин відбудеться майже непомітно. Погода ніби сприяє мандрівці. Хоча зараз і зима, але на дорозі немає навіть міліметра снігу.

О восьмій ранку прокидаємось і робимо маленьку зупинку, аби відірватись від автобусних сидінь, розім’ятись, помитись і перекусити. І вже менш ніж через годину вирушаємо далі. Отець Тарас читає молитви і благословляє на добру дорогу. А принагідно – розповідає про плани на день і дає кілька корисних порад: наприклад, що не варто їхати у тамтешньому транспорті «зайцем», бо можна «влетіти» на немаленький штраф.

Нарешті ми на «фінішній прямій» до Праги. Поки під’їжджаємо до цього міста, екскурсовод пані Світлана, яка також їхала з нами, коротко розповідає про Чехію і про саму Прагу.

І ось ми у Празі. Поселяємось у готель. Нарешті у кожного є вдосталь вільного часу. Звісно ж, потрапити у Прагу і не погуляти цим містом увечері, а тим паче вночі означає багато втратити. Тому багацько наших «мандрівників» нашвидку приводять себе до ладу, роблять перекус – і прямують у вечірнє місто.

Це видовище справді варто побачити. Сотні вогників освітлюють будівлі і вулички і роблять місто неповторним. А ще ж додати до цього велич визначних пам’яток, якими славиться Прага – Карлового мосту, собору святого Віта, Празького граду. Вдень і ввечері Прага здається зовсім різною, і денна, і вечірня вона має свої переваги. І хоч зараз уже вечір, але на вулицях не меншає туристів – з різних міст і країн. Вечірнє місто не спить, вирує.

Разом із тим нам не треба забувати про відпочинок і сон. Адже уже наступного ранку, поснідавши, ми вирушаємо на Дрезден. Це місто – адміністративний центр Саксонії, і тут теж не бракує ні туристів, ні історичних пам’яток. Серед найвідоміших – міст Августа, Палац-резиденція, Придворна церква, Театральна площа, Опера Темпера – Саксонська державна опера Дрездена, Цвінґер. До слова, Дрезден – одне з найвідвідуваніших німецьких міст: для прикладу, у 2009 році тут було зафіксовано 8 мільйонів туристів.

Характерно, що, чим ближче ми наближались до Німеччини і до самого Дрездена, тим помітнішими були спуски – тривалі і довгі. З погодою нам таки пощастило: як і попереднього дня, вона була чудовою. Хоч де-не-де і бовваніли загрозливо темні хмари, але з них нічого так і не випало.

Уже на в’їзді до Німеччини нас «зустріла» місцева поліція. Ні, нічого страшного не сталось: такі перевірки для педантичних і звиклих до строгого порядку німців цілком звичні. Відбувши обов’язкову процедуру, ми спокійно рушаємо далі.

І ось о 12:30 за місцевим часом, ми прибуваємо до Дрездена. Тут на нас чекає маленька екскурсія містом. І – дорога на Страсбург, де і збирається молодь з усього світу, і де на нас чекає основна «програма».

Про неї ж – детальніше зовсім згодом.

Підготувала: Ірина СуликКлючові слова: Тезе | Прага | Дрезден | УМХ
Задати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up