Свята Тетяна – мучениця, вірна Христові

2014-01-24 23:28

25 січня наша Церква вшановує пам’ять святої мучениці Тетяни.

Свята Тетяна жила у третьому столітті за часів правління імператора Олександра Северіна. Вона виросла у сім’ї багатих і знатних громадян, які водночас були таємними християнами. Уже досягнувши повноліття, з любові до Бога свята Тетяна постановила жити незаміжньо. Вона служила дияконисою в одному із римських храмів, доглядала хворих і допомагала нужденним.

Одного дня прийшла її черга поклонитися язичницьким богам. Проте свята Тетяна відмовилася це робити. За легендою, вона молилася до Єдиного Бога, і від її молитви завалився храм Аполлона і впав ідол, якому вона мала принести жертву. За це святу  наказали мучити залізними гаками. Та вона мужньо переносила страждання та молилася за своїх катів, і диво – самі ж мучителі просили в святої Тетяни пробачення.

Наступного дня, коли святу Тетяну привели з темниці, всі були вражені тим, що на тілі не залишилось жодного сліду від мук. Свята знову відмовилась приносити жертви, за що римський правитель Ульпіан наказав різати її тіло гострими бритвами – і, як знак чистоти святої, разом із кров’ю з ран витікало молоко, а в повітрі витав приємний запах.

Наступного разу, коли свята Тетяна молилася до Бога, від її молитви завалився храм богині Діани. Святу мучили знову. Але Господь оберігав святу Тетяну під час мук – кати були безсилими, леви лизали ноги, вогонь не торкався її тіла, сліди від мук на тілі зникали. Коли святу Тетяну привели до храму Зевса і залишили там, вона молилась до Бога – і, повернувшись, жерці побачили, що ідол розбився на дрібні кусочки.

Свята Тетяна – добрий приклад чистоти, мужності та вірності Христові.

Використані джерела:

1. Трух А. Життя Святих. – Львів: Місіонер, 1997.
2. Сайт чоловічого монастиря святого Івана Золотоустого (УПЦ КП) у Львові: 
    http://zolotoust.net/2013/01/25/cvyata-muchenytsya-tetyana

Автор: Іра Кисилевич


Ключові слова: св. Тетяна | мучениця | свято
Задати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up