«…Господь молитвою хоче тебе спасти»

2014-03-15 09:50

Саме під таким гаслом 7–9 березня 2014 р. Б. пройшли великопосні реколекції. Протягом кількох днів ми мали змогу послухати науку отця Івана Колтуна про молитву, сповідь та духовне очищення. Цьогорічні великопосні реколекції відбулись у монастирі Сестер Непорочного Серця Марії Фатівської, що у місті Зборів Тернопільської області.

Реколекції – час для обнови душі, для обнови нашого духовного єства. І водночас це величезна можливість ще на крок піднятись у вірі, у стосунках з Богом. Кожен, хто їхав на цю духовну віднову, мав власні невирішені проблеми, питання, роздуми, сумніви… І тут прагнув знайти відповідь, отримати мудру пораду.

У перший день реколекцій отець Іван сказав важливу фразу: «Вмійте слухати!». І це був перший ключ, який відчинив нам двері до глибинного розуміння інших речей. Адже ми дуже любимо молитися, розповідаючи Богові про свої проблеми, потреби, бажання. Але рідко вміємо почути те, що каже нам Отець Небесний у відповідь. Не завжди вміємо бачити Божий задум щодо нас, щодо нашого життя. Інколи «закриваємо вуха» на слова інших людей, якими, можливо, теж промовляє до нас Бог.

Під час реколекцій учасники могли роздумувати над Хресною дорогою, над нашою вірою і довірою до Бога. Була нагода переглянути сценки про те, як ми молимось. Ці міні-вистави мали на меті показати, як часто ми буваємо неуважними під час молитви, наскільки егоїстично інколи просимо в Господа те, чого треба саме нам, але часто забуваємо подякувати Богу і прославити Його. Часом ми буваємо просто «споживачами» Божих ласк, але далеко не завжди вміємо виявити перед Богом покору і послух. У програмі був і перегляд повчальних відео – про сильну і слабку віру в Бога, про те, чи може людина за віру віддати своє життя… Окрім встановленого загального розпорядку, кожен зміг особисто пороздумувати, помолитись, порозважати.

«Молитва – священний посланець. Вона веселить серце, заспокоює душу, збуджує страх перед карою, дає бажання небесного царства, вчить покори, дає пізнання гріха, словом – прикрашає людину всім добром, наділяючи душу різними чеснотами», – каже Іван Золотоустий. Тож будьмо смиренні у молитві, вміймо не лише виголошувати Богові свій монолог, але стараймося почути і дослухатись до голосу нашого Творця. Його любов – безмежна і неосяжна. Будьмо добрими Його дітьми, які прибігають до свого Батька не лише тоді, коли налякані і мають багато негараздів – вміймо подякувати Богові за Його ласки та любов!

Підготувала Марічка Кореневич


Ключові слова: ...
Задати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up