Святий Юрій – мужній Христовий воїн

2014-05-05 21:04

Сьогодні, 6 травня, наша Церква святкує пам’ять святого Юрія (Георгія) Переможця (Побідоносця).

Народився він в Каппадокії (Малій Азії), зростав і виховувався у побожній сім’ї. Після мученицької смерті батька святий Юрій з матір’ю переїхав до Палестини. Він був дуже добрим воїном і в 20 років дослужився до звання військового старшини. Після смерті матері, отримавши велику спадщину, Юрій переїхав до Риму, щоби при дворі імператора дослужитись до ще вищого звання.

Та одного дня імператор Діоклетіан зібрав своїх вельмож та дорадників, щоби вирішити питання про те, чи переслідувати християн. Коли ж святий Юрій дізнався, що плануються гоніння визнавців Христової віри, то відпустив усіх своїх невільників, а майно роздав убогим.

Перед імператором святий мужньо визнавав свою віру. І за це Господь його винагородив: після важких мук святий Юрій залишився здоровим. Списи, якими хотіли штовхнути Георгія, гнулися; після мук на колесі святого зцілив ангел; пробувши три дні у ямі з негашеним вапном, Юрій залишився живий і здоровий; коли святого били воловими жилами, він залишався життєрадісним.

Імператор, прагнучи принизити християнську віру, наказав святому Юрієві: «Якщо твій Бог має таку силу, то воскреси мертвого». Святого привели до гробниці, він помолився… і покійник воскрес. Люди ж, бачивши всі ці чуда, наверталися до Христа.

Одного разу Георгієві запропонували принести жертву божкам. Він прийшов у поганський храм, став біля головного ідола і промовив: «Ісус Христос Бог мій», – і божки розсипалися. Розлючені жерці вимагали вбивства святого. Відтак Юрію Переможцю відрубали голову.

Мощі святого Юрія його слуга забрав до Палестини, де побожні християни з пошаною поклали їх до гробу. Потім в Палестині, місті Лідді (сьогодні місто Лод, Ізраїль) на честь святого Юрія збудували гарну церкву і туди перенесли його мощі.

На іконах святого Юрія часто зображають верхи на коні, зі списом, яким він проколює змія. За легендою, біля одного міста був страшний змій-вбивця. Мешканці цього міста, за вимогою жреців, водили до цього змія своїх дітей на поживу. І врешті черга дійшла до царської дочки: всі за нею плакали, християни – молилися. Несподівано з’явився святий Юрій (Георгій) на білому коні та вбив змія списом. Побачивши це чудо, відразу 25 тисяч людей прийняли хрещення, а біля озера, де був вбитий змій, збудували храм в честь Пресвятої Богородиці та святого Георгія.

Святий Юрій для нас є дуже добрим прикладом того, як ми можемо стати святими – чесно і сумлінно виконувати свої обов’язки та бути вірними Богові за будь-яких умов.

Використані джерела:

1. Життя святих. – Львів: Видавництво оо. Василіян «Місіонер», 1997.


2. Життя святого мученика Георгія Побідоносця: Сайт храму святого благовірного князя Ярослава Мудрого (УПЦ КП)

http://www.st-yaroslav.dp.ua/index.php/biblioteka/32-zhyttia-sviatykh/272-zhyttia-sviatoho-velykomuchenyka-heorhiia-pobidonostsia


Підготувала Ірина КисилевичКлючові слова: Святий Юрій | воїн | свято
Задати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up