Проща – дорога до Бога

2014-05-20 01:43       Весна… «весела, щедра, мила...». Прокинулася природа, все навколо буяє  яскравими барвами, співають пташки. Сама природа закликає нас поглянути вгору та абстрагуватися від  буденних справ. Світло, красиво, радісно… Недаремно найкрасивіший місяць у році присвячений Діві Марії. Наша Небесна Матінка, як ніколи близько до нас, як ніколи готова нам допомогти. 

У дорозі до Бога нас очікують безліч підступів диявола,  житейські труднощі,  проблеми,  негаразди. І Марія як наша Матір готова допомогти.  Все,  що від нас вимагається, — це бажання прийняти Її допомогу та зробити крок Їй назустріч. Тисячі таких кроків ми робимо під час прощі. Ми відмовляємось від щоденного комфорту, відмежовуємося від рутини, присвячуємо свій час Богові. 

Вже доброю традицією стала проща до Унівського монастиря двічі на рік: у травні та серпні. Свято-Успенську Унівську Лавру зі сміливістю можна назвати духовним центром Галичини. Монастир славиться чудотворною іконою Богоматері та цілющим джерелом. У інтерв’ю владика Венедикт, будучи ще ігуменом Свято-Успенської Унівської лаври, каже, що «покликання Унева — бути місцем для єдності». Молодь зі всіх куточків Галичини об’єднується для прослави Цариці Небес.

Як важливо нам завжди відчувати Божу любов, пам’ятати про Бога та звертати до Нього свій погляд не лише у храмі, під час приватної молитви, а й впродовж робочого дня, навчання, праці на полі…  Адже, як гласить народна мудрість: «Без Бога ні до порога». І саме під час прощ серце ніби звільняється від шкаралущі, зачерствіння,  щоденних клопотів та відкривається для  Бога- єдиного джерела життя. Марія очищує нашу душу, підготовляє її до прийняття Бога, ніби розпушуючи грунт, на який має впасти зерно.

       І незважаючи на всі тривожні події в нашій країні, перебуваючи у Божій любові, нам не страшні ніякі випробування та спокуси сучасного світу. Як казав владика Венедикт: «Світ розвивається, змінюється, а християнство лишається таким самим, бо основа його – це життя в Бозі, яке можливе в кожну епоху, в кожному місці, в кожних обставинах. Можна сказати ще так: полагоджуй свої стосунки з Богом, а Бог вкаже тобі, як маєш полагодити все інше».Автор Тетяна Українець


Використані матеріали:
Інтерв'ю з владикою Венедиктом Алексійчуком від 19 квітня 2010 http://risu.org.ua


Ключові слова: Проща | Унів | молодь
Задати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up