Дружба – великий дар Божий!

2014-06-09 12:02Сучасний світ такий непередбачуваний, швидкий, сповнений як приємних несподіванок, так і невдач… Так важко в ньому бути самотнім. Виснажливо наодинці долати проблеми. Радість, якою нема з ким поділитися, теж видається неповною. Тому кожен з нас має друзів або хоче їх мати.

А чи задумувалися Ви над тим, що дружба – це великий Божий дар? Саме Господь єднає людей між собою. І єднає таким чином, що вони немов доповнюють один одного. Він посилає нам на життєвому шляху саме тих людей, які допомагають знайти себе, яких ми розуміємо без слів і без яких не уявляємо свого життя.

Саме слово «друг» ніби наштовхує на роздуми про «другого»… Це саме та людина, що є найближчою до нас. Справжня дружба надихає і вдосконалює. Ми завжди готові подарувати другові частинку себе – саме ту частинку, якої йому бракує. Бути другом також означає любити іншу особу, бути здатним підтримати її у скрутну хвилину, розрадити в горі, вислухати, зрозуміти, допомогти доброю порадою. Бути другом означає віддавати себе.

Прикладом найкращого друга є сам Ісус Христос. «Ніхто неспроможен любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає. Коли ви робите все, що Я вам заповідаю, то ви — друзі Мої» (Йо. 15, 13-14) І ми сміливо можемо називатися друзями самого Бога, коли зберігаємо і виконуємо Його заповіді! Лише уявіть: Ісус є наший другом. І до того ж найкращим! Він завжди знайде для нас час, з Ним ми можемо поговорити про все на світі й отримати найціннішу пораду! З Ним ми ніколи не почуватимемося самотніми. Такого друга потрібно дуже цінувати.

Сьогодні, 9 червня, – день дружби. Це хороша нагода ще раз сказати найближчим людям, якими важливими вони для нас є. А як гласить народна мудрість, «дружба та братство – найбільше багатство». Тому сьогодні подякуймо Богові за наших друзів та за Його дружбу. Сьогоднішнє свято – це також нагода задуматися над тим, яким другом є я сам, зокрема і для Бога… Чи не сприймаю друзів як «палочку-виручалочку»? Можливо, дружу лише з тими, хто мені корисний? Чи готовий я бути доброю опорою для своїх друзів?

Святий Іван Боско сказав: «Чини так, щоб кожен, кого ти зустрінеш, став тобі другом». Нехай ці слова будуть девізом нашого життя. Навчімося бачити у кожній людині відблиск Бога. Господь є другом для всіх, а друг мого друга – мій друг!

Автор: Тетяна Українець

Використані джерела:

·        Святе Письмо (переклад О. Хоменка).

·       Щур О. Перекотибус: Посібник для проведення духовно-відпочинкового табору «Веселі канікули». – Львів : Видавництво «Дон Боско», 2014. – 224 с.Ключові слова: Друзі | любов | відданість
Задати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up