Петрів піст

2014-06-17 19:28

Петрів піст – істинно «народний», практикувався людом Божим ще з перших віків християнства, аж поки не був задекларований Церквою. Людське «розслаблення» кличе нас самих до покаяння, молитви, праці над собою. Щоб повернутись на вузьку стежку, нам часом потрібен подвиг, потрібен піст.

На початку Петрів піст мав назву  П’ятдесятницький піст і був приурочений радше до цього свята, триваючи на різних землях різну кількість днів. З часом піст передував празнику святих апостолів Петра і Павла. Тепер призначенням посту стала підготовка до цього празника. Перебуваючи в пості та молитві майже повсякчасно, св. апостоли Петро і Павло  були здатні до справді неймовірних діянь, якими навернули увесь світ до Євангелія.

Цьогоріч піст триватиме майже чотири тижні. 26 днів наполегливої праці над собою знову і знову повертають погляд на  життя «збоку»: можливо, потрібно змінити пріоритети, відмовитись від якоїсь прив’язаності, але, перш за все, більше часу проводити з Богом. Щоденні молитви в наміреннях і без, читання і роздумування над Святим Письмом, спільнотні зустрічі і просто тиша зроблять нас духовно сильнішими. Це своєрідна пожива для нашого духа, який вогненними язиками щойно зійшов на святих апостолів, а через них – на всю Церкву.

Як постити – це вже справа кожного особисто. Петрів піст не такий строгий, як Великий, та все ж з давніх часів існувала заборона на молочні та м’ясні страви, а в середу та п’ятницю народ закликали до строгого посту. З часом приписи послабшали, і сьогодні основний наголос Церква ставить, власне, на духовному зростанні, а не на тілесному зморенні. Не варто відмовлятись від поживи, щоб натомість їсти брата свого. Настанова отця-пароха – найкраща програма для справжнього посту.

Не варто забувати, що під час посту Церква приготувала для нас багато можливостей для духовного росту. Вже у четвер, 19 червня, маємо день Пресвятої Євхаристії (переноситься на неділю). Це день поклоніння Святим Тайнам Тіла і Крові Ісуса Христа, через які маємо нагоду до освячення наших тіл і душ кожного дня під час  Літургії. До урочистої Служби Євхаристії додається ще величний похід та благословення Святими Дарами. Ще через тиждень, 26 червня, відбудеться всеукраїнська проща до Страдча, присвячена пам’яті страдецьких блаженних, а окрім того - Дню мирянина та 25-літтю виходу УГКЦ з підпілля. У п’ятницю, 27 червня, святкуємо празник Христа Чоловіколюбця, покликаний нагадати нам про спасаючу благодать Божої любові та безмежне милосердя Серця Христового. А 7 липня відзначаємо Різдво святого Йоана Хрестителя — найбільше з усіх свят на його честь.

Отож, попереду багато звершень, але й багато труднощів. Будьмо сильні та радіймо у Христі, щоб цей піст відновив наш духовний слух, щоб ми могли чути волю Божу та трудитись на славу Божу.

Автор Андрій КрупичКлючові слова: петрівка | піст
Задати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up