Святий Юда Тадей – покровитель у найскладніших ситуаціях

2014-07-02 01:21Пам’ять святого Юди Тадея вшановуємо 2 липня. Це дуже особливий святий, бо завжди допомагає вирішити найскладніші ситуації тим, хто просить в нього допомоги. 

Святий Юда Тадей був одним із дванадцяти апостолів Ісуса Христа. Батько його – Алфей (Клеоп), брат святого Йосифа, Обручника Пречистої Діви Марії, а мати – Марія Клеопова, близька родичка Матері Божої.

Через збіг обставин він носив те саме ім’я, що й Юда Іскаріот. Внаслідок цього для святого Юди Тадея виникла довголітня кривда, адже незважаючи на його великі заслуги для віри і мученицьку смерть, люди забули про нього, приймаючи його за Юду-зрадника. Тільки після довгих наукових досліджень було встановлено, що Юда Тадей та Юда Іскаріот – це дві різні особи.

В Євангелії від святого Йоана читаємо, що на Тайній Вечері після відходу Юди один з апостолів звернувся до Ісуса Христа з запитанням: «Господи, що ж сталося, що Ти маєш нам об’явитися, а не світу?» Святий євангеліст Матей, перелічуючи імена дванадцяти апостолів, називає Тадея і його брата Якова, синів Алфея. А святий Марко (Мр. 3, 14-19) розповідає, як Христос із натовпу, що супроводжував Його, вибрав дванадцятьох і назвав їх апостольські імена: Петро, Яків, Йоан, Андрій, Филип, Вартоломей, Матей, Тома, Яків Алфеїв, Тадей, Симон Кананія і Юда Іскаріот.

Після Вознесіння Христового святий Тадей голосив слово Боже в Галілеї, Самарії та Юдеї, а пізніше – в Аравії, Сирії і Месопотамії, наприкінці також у Персії та Вірменії. Мученицький вінець здобув у Суантре. Дата смерті святого невідома, однак певним є те, що жив він ще в 65 році і в той час створив своє «Соборне послання». Праця написана грецькою мовою і застерігає вірних перед фальшивими науками єретиків.

Згідно з наукою Юди Тадея, єретиків належить вважати за осуджених через їх власні помилки. Тих, які наразились на небезпеку занепаду у вірі, необхідно оберігати, а над тими, що вагаються, треба мати милосердя не без власного страху, щоби не чинити помилок, а також боротися безнастанно в думках, словах і вчинках. В цьому посланні привертає увагу виняткова лагідність і сердечність. В ньому віддзеркалюється весь характер святого Тадея, найвірнішого і терпеливого слуги Ісуса Христа.

Своє життя святий Тадей закінчив у муках. Його повісили на дереві, а потім стріляли у нього стрілами. За переданням, на могилі святого Тадея поблизу міста Маку у провінції Західний Азербайджан в Ірані збудований вірменський монастир Святого Тадея.

Тіло святого було перевезене до Риму і поховане в Соборі св. Петра. Натомість у Латеринській Базиліці, яка носить назву Матері Церков Християнських, у каплиці св. Павла висить прекрасний образ святого Юди Тадея, якого в Римі вшановують як покровителя купців.

Загалом набожність до святого Тадея в наш час не дуже поширена. Існує небагато церков під іменем святого. Щоправда, у Вілянській архидієцезії є деякі парохіальні храми – наприклад, в Лаздунах, Марцінканшах, Веренові. В каплиці Матері Божої Переможниці при виховному закладі імені св. Казимира у Вільнюсі (вул. Вількомірська) знаходиться прекрасний старовинний образ святого Тадея-Чудотворця. Сюди здійснюють паломництво вірні з далеких сторін, тут складають пожертви на Служби Божі і дев’ятниці, щоби в такий спосіб подякувати за ласки й просити допомоги.

Джерела:

Промінь любові – Духовний часопис християнської родини:

http://promin-lubovi.narod.ru/public/21/pub21st4.htm
Апостол Тадей – Вільна енциклопедія «Вікіпедія»:

http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%B9_%28%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BB%29

Підготувала Марічка Тракало


Ключові слова: Св. Юда Тадей | молитва | віра
Задати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up