Кожен може стати святим…

2014-07-06 01:45

У четверту неділю після Зіслання Святого Духа наша Церква вшановує пам’ять всіх святих українського народу.

У нашому народі є багато святих, які позитивно вплинули на розвиток Церкви. Святий Володимир охрестив Русь, святі Теодозій та Антоній Печерські є засновниками монашества на наших землях. Святий Йосафат боровся та віддав життя за єдність Церкви – і його визнала вся Церква, а мощі цього українського святого перебувають в Римі у базиліці святого Петра. А ще наш народ має багато безіменних святих, які віддали життя за волю України та волю нашої Церкви.

«Коли кажемо слово „всі”, маємо на увазі не лише тих, кого зображують на іконах, а й тих невідомих святих, хто добре сповняв свій монаший подвиг, хто був зразковим сім’янином та протиставився багатьом спокусам, хто загинув на полі бою, віддаючи своє життя за батьківщину, виявив найбільший прояв любові, – ідеться в одній із проповідей до свята. – Маємо на увазі багатьох невинно убієнних своїми матерями дітей. Маємо на увазі невинно заморених штучно створеними голодами. Маємо на увазі ісповідників віри, яких за право називатися греко-католиками ешелонами вивозили в Сибір. Коли кажемо „всі”, маємо на увазі тисячі людей, що живуть поруч з нами та у важких економічних обставинах не втрачають людського обличчя і не розмінюються зі своєю совістю. Тисячі людей, що не уявляють свого життя без частої Святої Тайни Покаяння та Євхаристії. Маємо на увазі десятки тисяч людей з особливими потребами, що живуть поруч із нами, але яких ми намагаємося не помічати… Як багато може нам сказати слово „всі”».

Так, бути святим – це не є якесь надзавдання, яке неможливо виконати. Стати святим кожному під силу, бо щоб для цього насамперед потрібно старатись жити по-християнськи. Слуга Божий Андрей Шептицький писав: «Будьте взірцем, приймайте щодня Святе Причастя, працюйте чесно в своєму покликанні і більш нічого». І щоб стати святим, треба не нехтувати духовним життям – молитвою і прийняттям Святих Тайн – і добре виконувати свої професійні, подружні чи монаші обов’язки.
Кожна людина покликана до святості. У нашому народі багато людей, які гідно виконали своє покликання до святості – стали святими. І я пишаюся тим, що в українському народі було багато добрих, чесних, побожних людей.

Служба свята:
Тропар: Христославні князі і святителі, преподобні і мученики, і незламні ісповідники всіх часів християнської України, моліть Христа Бога, щоб він споглянув ласкавим оком на наш народ і дав йому ласку витривати у вірі, і щоб спаслися душі богомільних вірних, що вшановують священну вашу пам’ять.
Кондак: Ясними світилами ви сяєте, Богом натхненні праведники нашої Церкви, і прикладом заохотливим служите громадам вірних по всьому християнському світі. Тому-то в покорі схиляємо перед вами наші голови, дякуючи великому і вселаскавому Богові, що вчинив нас нашими заступниками в небі і молільниками за душі наші.

Стихири на стиховни, з Вечірні свята: Прославляємо Отця і Сина і Святого Духа, і подяку складаємо Тобі, триєдиний й одноістотний Боже, за неоціненний скарб, що його Ти зволив нам дати – святих князів і вчителів, ієреїв праведних та чернечих молільників, ісповідників та мучеників за Церкву Христову. Їхні подвиги – це наша сила. Тож вшановуючи їхню пам’ять, разом з ними кличемо й благаємо: «Господи, дай нам усім щиро об’єднатися, щоб усі діти України одним серцем і одними устами величали Тебе, єдиного істинного Бога, та вдостоїлися твоєї вічної радости у світлі невечірньому».

Використані джерела:
1. Проповідь на неділю Всіх Святих Українського народу – Церква Преподобної Параскевії с. Кавське: http://paraskeva.org.ua/?p=209
2. О. Ігор Цар. Скарбинка мудрості. – Львів: Видавництво «Папуга», 2003.
3. Прийдіте поклонімся: Молитовник. – Львів: Видавничий відділ «Свічадо», 2003.
4. Молитвослов. – Жовква: Видавництво оо. Василіян «Місіонер», 2011. 

Підготувала Ірина КисилевичКлючові слова: ...
Задати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up