Володимир Великий – апостол святої віри

2014-07-27 02:59Прийдіть, вірні, заспіваймо духовну пісню і прославмо Христа,
який світло прославив чесного Володимира Великого Князя…
(Канон утрені празника)


28 липня (за старим стилем – 15 липня) вшановуємо пам’ять рівноапостольного Володимира Великого, князя Київського. Саме завдяки цій історичній постаті понад тисячу років тому на українських землях було прийняте християнство.

В історії кожного народу були, є і будуть особистості, які перевертають все з ніг на голову і кардинально змінюють хід історії. Багатостраждальний український народ пережив безліч важливих історичних подій: це як нещодавні Євромайдан, Помаранчева революція, здобуття незалежності, так і давніші – створення УНР та ЗУНР, гетьманат, козаччина, розквіт Київської Русі… За словами істориків та фахівців, християнство у всіх цих подіях відіграло надзвичайно важливу роль.

Бог завжди поруч з нашим народом – з часу прийняття християнства у 988 році. Святий Володимир Великий був могутнім володарем, хоробрим воїном, але насамперед – Хрестителем і просвітителем Русі. Християнство стало міцним фундаментом для українського народу, великою моральною силою, на якій збудували Україну.

Історія прийняття християнства в Україні була доволі драматичною. Для утвердження своєї влади монарх планував обрати найвідповіднішу релігію: звернувшись спершу до язичництва, поставив поганських ідолів над берегами Дніпра. Опісля Володимир розпитував посланців представників інших релігій і для певності відправив ще й своїх слуг, щоб якнайкраще пізнати кожну віру. Але в Царгороді, побачивши невимовну красу хвали Божої, почувши пресолодкі голоси церковного піснеспіву, від яких посланці відчули себе не на землі, а на небі, вони впевнилися у єдиній правильній релігії. Володимир впевнено вирішив охреститися.

Захопивши Херсонес, хоробрий монарх осліп. І тут спостерігаємо аналогію зі святим Павлом, який втратив зір по дорозі до Дамаску. По хрещенні Володимир знову прозрів, одружився з Анною, змінив свій спосіб і стиль життя. Як Павло проповідував християнство поганам, так і Володимир став новим апостолом та учителем для русичів. Недарма його називають Красним Сонечком. «Сидівши на високому престолі матері городів наших, Богом береженого Києва, ти шукав правдивої віри, і знайшов неоціненний скарб – Христа, що вибрав тебе, як другого Павла, і отряс сліпоту тілесну разом з душевною у святій купелі…» – гласить тропар св. Володимира.

Місце, де святий Володимир хрестив народ, названо Хрещатиком. І до сьогодні він залишається духовним і патріотичним серцем нашої України. І в теперішній непростий час український народ потребує такого сильного і вольового лідера, яким був князь Володимир. Нам всім важливо знову відчути ту велич, яка так властива нашому народові, відчути впевненість та власну правоту.

Автор - Тетяна Українець

Джерела:

Туптало Дмитро. Житія Святих (Четьї Мінеї): У 12 томах. Том ХІ: Липень. – Львів: видавничий відділ «Свічадо», 2013. – 560 с.
Катрій Ю. Пізнай свій обряд! Літургійний рік Української католицької церкви. – Львів: Видавничий відділ «Свічадо», 2004.

Ключові слова: Св. Володимир | свято | віра
Задати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up