Святий пророк Ілля – приклад відваги і послуху Божій волі

2014-08-01 23:51Сьогодні, 2 серпня, наша Церква вшановує пам’ять святого пророка Іллі. Він народився у Ґілеаді, зайорданському краї, у IX столітті до народження Христа. Святий Ілля виховувався між священиками, був дівстенником і настоятелем школи пророків.

Пророк був вірним Господеві із Божою поміччю робив чуда. На гріхи не мовчав. За покликом Божим, святий пішов до царя-ідолопоклонника Ахава та сказав йому, що за його провини не буде дощу доти, поки сам пророк не попросить про це Творця. Після цього протягом трьох з половиною років у краї не впало жодної краплини дощу. Сам святий Ілля за Господнім велінням сховався біля потоку, пив з нього воду, а круки приносили йому їжу.

Потім Бог покликав Іллю піти до однієї вдови в Сарепту Сидонську. Пророк прийшов до вдовиці і попросив, аби вона спекла йому коржика та дала попити води. Жінка відповіла святому Іллі, що має зовсім трошки борошна і олії – для себе й сина, і може померти з голоду. Та пророк попросив, щоби вдова нагодувала спершу його – і тоді в неї завжди буде що їсти. Жінка послухала пророка, і відтоді її посуд з борошном не порожнів, а олія в глечику не вичерпувалася. Коли ж одного дня син вдовиці важко занедужав і помер, Ілля щиро молився, і син вдови воскрес.

За повелінням Божим, пророк Ілля знову пішов до царя Ахава. Цар почав нарікати на святого, що через нього нема дощу і в краї панує голод. Ілля відповів, що посуха і голод – це кара за гріхи та ідолопоклонство. Пророк попросив покликати жерців, які поклонялись ідолам, аби вони приготували м’ясо на жертовнику і молилися, щоби зійшов вогонь. Ваалові жреці молилися півдня, але відповіді від поганських богів не було. Тоді святий Ілля почав молитися до Господа – і зійшов вогонь з неба; люди, які це бачили, вигукували: «Господь є істинний Бог!».

Коли Ілля мав закінчити пророчу місію, він, за Господнім велінням, помазав на пророка свого учня Єлисея. Відійшов святий Ілля на небо з тілом на вогненній колісниці. Святі Отці вважають, що пророк Ілля знову прийде перед кінцем світу і загине за Христа мученицькою смертю. Про другий прихід Іллі говорив своїм учням й Ісус: «Ілля має прийти перше і знову все до ладу приведе» (Мр. 9, 12).

Використана література:

Трух А. Життя святих: Том 3. – Львів: Видавництво отців Василіян «Місіонер», 1998.

Підготувала Ірина КисилевичКлючові слова: Пророк Ілля | святий
Задати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up