«Злагода» – табір миру, любові, усмішок, дружби, духовного заряду і просто неперевершеного настрою!

2014-09-14 12:37Цьогоріч міжнародний екуменічний табір «Friedensgrund» відбувся у маленькому і дуже затишному німецькому містечку Гельмштедт. Від 26 серпня до 8 вересня християнська молодь з різних країн зібралась, аби спільно молитись, спілкуватись та ділитись досвідом.

Ми, українці, теж були там. Чи не кожен з нас їхав у вишиванці – відразу зі святкування Дня Незалежності нашої країни. Розпочався табір 26 серпня після обіду, коли всі зібралися у великому колі «Злагоди». Ввечері учасників чекали короткі презентації кожної із країн. А потім – влиття у ритм життя у «Friedensgrund»: ранкова та вечірня молитва, воркінг-проджекти, воркшопи, подорожі та екскурсії в інші міста Німеччини, вечірні посиденьки з гітарами біля вогню, ігри-змагання, гра у таємного друга-«енджела», багато посмішок, нових друзів і просто тепла атмосфера. 

Одним з найцікавіших заходів табору було представлення кожної країни-учасниці. Зазвичай це відбувається у дуже веселому та смішному стилі, однак цьогоріч ми вирішили представити Україну у більш серйозних і навіть трагічних настроях. Останні сумні події нашої країни не просто заохочують до цього, а викликають бажання донести людям інших країн трохи нашої болючої правди, зворушити їх емоційно та передати частинку наших реалій, щоби проінформувати світ про сьогодення нашої країни. Чи не кожен був глибоко зворушений, побачивши міні-виставу та презентацію фотографій та відео про події Майдану, війни, реалії сьогодення, і порівняння з тим, яка красива, багата та рясна Україна насправді… Представників інших країн це спонукало до молитви за мир в Україні та припинення війни.

29 серпня ми відвідали дуже гарне та затишне місто під назвою Гільдесгайм. Величність собору, який береже в собі ексклюзивні пам’ятки мистецтва та історії давнини, вразив кожного. Після цікавої екскурсії у храмі відбулась спільна молитва.

У неділю пройшла Свята Літургія, очолювана єпископом Норбертом. У своїй проповіді єпископ теж зазначив про важке становище України та закликав до молитви. Він зауважив, що українці – дуже добра, весела та гуманна нація, і шлях до миру маємо проходити малими, але відважними кроками. Також у неділю ми ділились спогадами про минулі «Злагоди», що відбувались протягом 25-ти років в інших країнах.

Протягом останнього тижня табору ми побували на подорожах та екскурсіях – у селищі Марієнборн та у великому й славному місті Магдебург. Селище Марієнборн цікаве тим, що тут проходив кордон між Західною та Східною Німеччиною. Саме тема кордонів та перешкод стала актуальною для роздумів: всі учасники мали змогу роздумати про кордони та межі особистого, духовного життя, про те, як ми боремось з високими перешкодами-«парканами» нашого життя. У Магдебургу, де ріка Ельба розлила свої води посеред міста, де чи не кожна стіна старих будинків говорить про щось величне й минуле і водночас презентує витівки модерну, ми провели цілий день, насичений емоціями та новими враженнями.

І вже в неділю, останній день табору ми відвідали селище Берґен, де в часи війни був розташований концентраційний табір Берґен-Бельзен. На території табору сьогодні збудований музей, який береже в собі чимало фактів та болючих спогадів минулого. Саме тут, на місці прояву жорстокості, гніву та смерті багатьох тисяч людей, ти переносишся в той час і задумуєшся над причинами, які ведуть людей до такого кроку: чому люди стають агресорами, які знущаються над «нижчим» населенням, звідки випливає теорія «расизму»… І що робити кожному, щоб не допустити більше такого в майбутньому.

У сонячний понеділок настав час прощатися з табором, новими друзями та їхати додому. Як ніколи цікаво, весело і незабутньо промчали два тижні перебування у молодіжному таборі «Friedensgrud». Кожен повернувся додому з великим наплічником, але не лише із солодощами та подарунками від таємних друзів-«енджелів», а й новим зарядом емоцій, позитивним настроєм та приємними спогадами.

Дякуємо всім за організацію та проведення «Злагоди», за чудову атмосферу і за гарно проведений час!


Підготувала Марічка Кореневич


Ключові слова: Злагода | молитва | праця | молодь
Задати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up