«Українська молодь – Христові» вшанувала пам’ять жертв голодомору

2014-11-26 00:06


Зроніть сльозу. Бо ми не мали сліз.

Заплачте разом, а не наодинці.

Зроніть сльозу за тими, хто не зріс,

Що мали зватись гордо – українці.


Заплачте! Затужіть! Заголосіть!

Померлі люди стогнуть з тої днини,

Й благають: українці, донесіть

Стражденний біль голодної країни…


22 листопада члени ЛМГО «Українська молодь – Христові» запалили свої свічки пам’яті. Хлопці і дівчата взяли участь у вечорі-реквіємі, який для кожного став молитвою за душі замордованих тоталітарною системою українців, що прийняли мученицьку смерть 81 рік тому.

Це була не війна, а тільки зла воля одних людей проти інших. Ніхто не знає, скільки невинного люду зійшло в могилу – старих, молодих, дітей, ще не народжених… В Україні від голоду щохвилини вмирало 17 чоловік, за годину – тисяча, за добу – 24 тисячі. Всього загинуло більше 8 мільйонів осіб. Це були люди, які не зламалися і не будували комунізм. Ці люди, як ніхто інший, добре розуміли: «Де серп і молот – там смерть і голод».

У вечорі-реквіємі взяла участь відома львівська органістка Олена Мацелюх, яка наповнила захід духовною музикою. У виконанні музикантки прозвучали: "Арія" -  Пол Манс та "Адажіо" - Томазо Джованні Альбіноні. 

Було зачитано свідчення людей, які пережили голодомор. В цих розповідях згадувалися і такі страшні явища, як канібалізм, смерть навіть від такої бажаної поживи після довгих днів голодування, коли організм уже відмовлявся приймати їжу, та про байдужу, мовчазну реакцію радянської влади. Все це було реальністю для людей того часу.

Також учасники вечора переглянули документальний фільм «Голод», отримавши можливість пересвідчитись у правдивості фактів про ці страшні часи.

«Я думаю, що ті люди, які тут зібрались і послухали, ще раз для себе все переосмислили, – наприкінці поділилася враженнями від заходу наша УМХівка Марта Кучковська. – Думаю, ця наша молитва була почута на небесах, і тим душам стане, може, трошки легше, стане спокійніше. Мене дуже вразив напис на вікні: „Тоді нас міг врятувати хліб, а тепер – пам’ять”. Тож пам’ятаймо».

Підготувала Христина Кутнів
Ключові слова: пам'ять | голодомор | геноцид | жертви
Задати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up