Ой хто, хто Миколая любить…

2014-12-20 12:22

Впродовж року з нами трапляються безліч особливих подій. Деякі дні ми пам’ятаємо усе життя. Запах солодощів, мандаринок, пильний, неспокійний сон та очікування дива… Так приходить Святий Миколай. Мабуть, це найулюбленіше свято не тільки малечі, але й дорослих. Адже всі ми – діти, тільки різного віку!


Святий Миколай – один із найбільш шанованих святих в Україні. Він є покровителем воїнів, водіїв, подорожніх, допомагає бідним у скруті. За переказами, жив цей святий на рубежі III–IV століть, був єпископом у місті Мир в Лікії (Мала Азія), звідки й походить його прізвисько – Мирлікійський. Ще за життя святитель Миколай прославився багатьма подвигами і чудесами на славу Христову. Тому день його поховання – 19 (6) грудня – став загальнохристиянським святом.

Пошанування Миколая Чудотворця в Україні також має давню історію. Ще у Софії Київській було мозаїчне зображення святителя. В письмових джерелах зафіксоване диво від святителя Миколая, явлене в Києві. У день святкування святих Бориса і Гліба дружина одного багатого киянина, пливучи човном з Вишгорода до Києва, впустила свою дитину в річку, і та відразу ж потонула. Убиті горем, батьки звернулися до милості Миколая Чудотворця. У ту ж ніч служителі Софійського собору виявили мокре, але живе немовля перед іконою святителя Миколая. Про це повідомили митрополита, і той велів оповістити все місто. Батьки немовляти незабаром знайшлися і, до свого і загального подиву, впізнали в ньому потонулого сина. З тих пір ікону, перед якою було знайдене мокре немовля, стали називати іконою Миколи Мокрого. Століттями вона зберігалася в Софійському соборі, в приділі, присвяченому святителю Миколаю.

Зараз однією із найбільш почитаних є Крехівська чудотворна ікона Святого Миколая. Щорічно 18 травня монастир збирає тисячі прочан. Із монастирського літопису відомо, що багато ласк вимолював Святий Миколай перед Всевишнім для тих, хто приходив до цього його образу з вірою і молитвами, проханнями про заступництво.

Молімося і ми до Чудотворця, благаймо у нього заступництва для України. Нехай святковий передріздвяний настрій наповнить наші серця та подарує надію на світле майбутнє! 

Використані джерела:

Автор – Тетяна УкраїнецьЗадати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up