Різдво Христове – диво для нас і диво сьогодні!

2015-01-06 13:44

Бог предвічний народився,
Прийшов днесь із небес,
Щоб спасти люд свій весь,
І утішився!


Христос народився! Славімо Його! Такі радісні вітання відсьогодні лунають у всіх наших храмах, наших домівках, їх ми отримуємо у привітальних листівках. У дні Христового Різдва ми радісно колядуємо, прославляючи цим новонароджене дитятко, нашого Спасителя.

Але чомусь видається, що багато наших вкорінених традицій перетворилися лише на якусь зовнішню обрядовість, яка не знаходить особистого відгуку в наших серцях. Ми співаємо: «Христос родився, Бог воплотився», – але чи замислюємося над тим, що Він народився для мене, для тебе, для кожного? Таїнство Різдва не завершилося дві тисячі років тому, воно живе і нині.

У багатьох країнах світу, зокрема в Європі, Різдво – це свято, на яке дарують подарунки, багато подарунків! І в Різдвяні дні тут чекають не так народження Месії, як початку сезону знижок у торгових центрах і того, що кожен одержить прекрасні подаруночки. Але найбільший і неоціненний дар приходить тихо, непомітно і не в цікавих яскравих обгортках… Дженіс Медітер казала: «Різдво не є так відкриванням наших подарунків, як відкриттям наших сердець».

В Україні традиція робити подарунки на Різдво не набула великої популярності. Але і в нас не бракує дрібничок, які можуть затьмарити важливість і неповторність цього великого свята. Господині і господарі клопочуться про святковий стіл, готують 12 страв та поринають в інші «дуже важливі» приготування, які замість того, щоб провадити нас до радісної події, стають перешкодою на шляху до неї. І вже на саме свято ми настільки втомлені, що за роботою втрачаємо відчуття Різдва.

Христос народився без приготувань, навіть без гідного даху над головою, а ми дбаємо про другорядне, опускаючи головне… «Сьогодні – свято Різдва, тому що Бог з’явився людям через народження. Він – Бог, як Сущий і Присносущний від Присносущного, вищий за причину і слово (тому що немає слова, яке було б вище за Слово); і Він з’являється заради нас, народившись, щоб як Він дав нам буття, так Він і дарував нам блаженне буття, а краще сказати, щоб нас, що через гріх випали із благобуття, знову повернути до нього через втілення. Ось що ми святкуємо, ось що ми прославляємо цього дня: пришестя Бога до людей для того, щоб нам переселитися, або краще повернутися до Бога (бо це правильніше!), щоб відклавши стару людину, зодягнутися в нову (Еф. 4, 22–24) і, як вмерли ми в Адамі, так ожили у Христі (1Кор. 15, 22), з Христом і народжуючись, і розпинаючись, і погребаючись, і піднімаючись», – писав Святий Григорій Богослов, архиєпископ Константинопольський.

Тож хочемо привітати всіх з прекрасним і радісним Святом Різдва Христового! Хай новонароджений Спаситель принесе всім нам мир, злагоду, спокій, радість і світло спасіння. Хай запалає у наших серденьках вогник віри і надії, любові і довіри. Щоб не було засмучених облич і щоб жодна сльозинка печалі не впала з людського ока! Щоби просвітився розум і прокинулась совість у всіх, хто чинить зло. Радіймо і веселімося, бо Син Божий прийшов на світ задля нашого спасіння!

Автор – Марічка Тракало


Задати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up