ОТЕЦЬ ЮСТИН БОЙКО: “ПЕРЕБОРЮЙТЕ СТРАХИ З БОГОМ”

2016-06-15 12:34


Страх – це природнє почуття, яке переживає кожен впродовж життя, але важливо, щоб страх не став причиною нашого падіння і перешкодою на дорозі до Бога.

А які головні страхи кожної людини? На зустрічі молоді у Львові своїми думками про це ділився отець-доктор Юстин Бойко, настоятель Свято-Іванівської Лаври студійського уставу.


Страх перший – боязнь зробити правильний життєвий вибір, вибір покликання (подружнього, монашого, самотнього). Коли апостол Филип покликав Натанаїла, то він вагався, чи піти за Христом – пішов за Ісусом, коли пізнав Христа як Бога (див. Івана 1, 45-50). І в кожного бувають страхи:  чи нам ще не зарано вибирати життєву стежку, чи витримаємо у покликанні.

Страх другий – визнати свою неміч.  Апостол Петро говорив, що ніколи не зрадить  Христа,  а все-таки тричі Його відрікся. І нам буває важко визнати свою неміч і те, що ми недосконалі.

Страх третій – втрати.  Коли Ісус віддавав духа на хресті, то промовив: «Боже мій, Боже мій, чому Ти мене покинув?». І у нас бувають важкі хвилини, коли переживаємо втрату, життєві випробування.


 Як подолати страх?

Страхи треба просто пережити, але моя порада з досвіду – завжди триматися Бога, навіть тоді, коли відчуваємо зневіру, дбати про молитву. Бажаю всім переборювати страхи будучи з Богом.


Про страхи і покликання

Коли йдеться про покликання, чи подружнє чи монаше, то має бути довіра, бо як нема довіри, говорити про любов неможливо ні до Бога, ні до ближнього – на довірі будується все.


Що каже моральне богослов’я? Не можна робити вибір тоді, коли страх переважає переконання – треба зупинитися і вичекати час».


Підготувала - Ірина Кисилевич
Джерело: http://dyvensvit.org
Задати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up