Європейські зустрічі Довіри (Тезе)

2018-01-15 19:00

Logo2
Впродовж 26-го грудня - 3-го січня члени, симпатики ЛМГО «Українська молодь Христові» та усі бажаючі вирушили у паломництво на Європейські Новорічні Дні довіри (Тезе) у Базелі.


Європейські дні довіри (Тезе) у Базелі – це вже 40-ва зустріч молоді, яку організовує французька екуменічна спільнота. Спільнота Тезе є важливим екуменічним центром для християнського паломництва, яке привертає тисячі молодих людей. Уже протягом багатьох років молодь від 20 до 60 тисяч з усіх країн Європи відвідує зустрічі Тезе, на яке збираються, щоб в атмосфері любові й прийняття разом зустріти Новий рік.

Цього року у Базелі було 20 тис. паломників. З них найбільше (біля 3 тис.) було паломників саме з України!!!

26 грудня 2017 року автобус з паломниками вирушив у незабутню подорож до Базелю. Які тільки перешкоди не траплялись на нашому шляху!!! Дорогою д-р. та отець Олег Кіндій провадив нам спільні молитви та вервиці, давав духовні настанови та ділився своїми власними спогадами своєї першої поїздки до Тезе, яка відбулась 20 років тому. З вірою та спільною молитвою в серці разом ми здолали всі труднощі.

27 грудня 2017 року наш автобус прибув до серця Баварії, дуже автентичного та по-німецьки строгого міста Мюнхена. Мюнхен славиться своєю чудовою архітектурою, зокрема налічує багато закладів культури. Це численні музеї, Баварський національний музей, найбільший в Європі парк (Англійський сад), багато театрів (Баварська державна опера, Мюнхенський театр маріонеток і численні інші), також є надсучасний музей BMW. По приїзді нас ласкаво прийняла греко-католицька парафія Катедрального собору Покрови Пресвятої Богородиці та святого апостола Андрія у Мюнхені.

28 грудня 2017 року ми прибули до мальовничого Базелю на північному заході Швейцарії. Базель - це Швейцарія, Німеччина та Франція в одному флаконі. Населення країни складається з різних етнічних груп, які використовують різні мови (німецьку, французьку, італійську і ретороманську) і нерідко відрізняються за віросповіданням. Попри це Базель не втратив своєї ідентичності. Доброзичливість швейцарців дозволяє їм жити і працювати в одній країні. Тут завжди спокійно, комфортно та затишно. Транспорт ходить без запізнень, з швейцарською точністю, немає метушні, все іде своїм розміреним кроком. Церкви і християнські громади регіону Базеля поділяють мету Тезе щодо підтримки молодих людей в їхній особистій подорожі пошуку віри. Протягом століть Базель був важливим місцем для еволюції християнства в Європі. Прихожани парафій регіону Базеля є дуже відкритими та з радістю запрошують паломників у свої храми, домівки та серця.

У Базелі нашу групу поділили на три та розмістили у трьох різних містах в околицях Франції, крім тих хто зголосився працювати волонтерами та жили у самому Базелі. Для подолання відстані між цими містами в середньому потребувало від 20 до 40 хвилин поїздом. Кожного ранку ми мали спільну молитву та обговорення у малих міжнародних групках на своїх парафіях в околицях Франції. Опісля наші паломники приїжджали до Базелю для участі у різноманітних семінарах, роздачі їжі та спільної молитви у St. Jakobshalle на прославу нашого Господа.

Молитва Тезе має свій унікальний характер, утворюючи новий стиль церковної музики. Пісні побудовані на коротких фразах, взятих із псалмів чи інших книг Святого Письма, які повторюються кілька разів. Ці повтори призначені для того, щоб допомогти роздумам і молитві. Не зважаючи на те, що спільнота заснована у Західній Європі, вона намагається об'єднати людей різних традицій із усіх кінців земної кулі. Це прагнення до міжнародного єднання втілюється у музиці та молитвах, де пісні виконуються на багатьох мовах і все більше впроваджуються елементи православної традиції. Надзвичайно популярним став стиль виконання пісень Тезе. Це короткі музикальні фрагменти, що ритмічно повторюються до 15 разів і перериваються короткими періодами мовчанки. Згодом слідує кульмінація — десятихвилинне мовчання.

31 грудня 2017 року була особлива програма для всіх паломників. У приймаючій парафії відбувався “Фестиваль народів”, де кожна країна представляла себе чи то піснею, чи національним танцем.

1 січня 2018 року зранку відбувається святковий обід у приймаючій сім’ї, за яким можна скуштувати традиційної їжі, побачити національні традиції, відчути чудову Різвяну атмосферу, поділитися подарунками як подяку за гостинний прийом. Опісля відбувається довгоочікувана греко-католицька літургія у церкві Св. Антонія для всіх-всіх-всіх паломників з України. Особливо приємно в цей день зустрітися з друзями та знайомим та ділитися своїми незабутніми враженнями та неоціненим досвідом. Згодом ми вирушили у дорогу для повернення додому.

Ввечером цього ж дня ми здійснили незаплановану, дуже неочікувану, проте надзвичайно чарівну прогулянку по Цюриху.

2 січня 2018 року ми прибули до міста Відня. Відень – місто австрійських імператорів та музикантів, місто музики, вальсів і неповторних парків. Столиця Австрії вразила своїм недбало-марнотратним розмахом минулої імперії. Неймовірно красивий, затишний історичний центр, ув'язнений у кільце садів і парків. Витончена архітектура в світлих тонах – і в голові мимоволі починають звучати вальси Штрауса, які, здається, тільки тут і можна було створити, надихнувшись атмосферою легкого, п'янкого міста.

3 січня 2018 року втомлені, але надзвичайно щасливі ми повернулися до наших домівок. Доречі погода радувала нас практично завжди, було сонячно (навіть 15 градусів за Цельсієм) та більш-менш тепло, хоча по всім прогнозам мали бути дощі. Бачимо, що Бог допоміг нам навіть у цьому).

Дякуємо всім нашим дорогим паломникам З нами були справді дуже хороші, чесні, пунктуальні (ну можливо не завжди), приємні, веселі та мега круті люди. Вибачайте, якщо було щось не так.

Європейські зустрічі Довіри (Тезе) – це час чудових знайомств, незабутніх емоцій і вражень, неоціненого досвіду, та глибокого духовного відновлення. Бажаємо кожному пережити цей незбагнений досвід. А ми в цей час трохи відпочинемо та почнемо готуватися до регіональної зустрічі Тезе у Львові, яка відбудеться з 27 квітня по 1 травня 2018 року.

До нових подорожей!!! 


Ключові слова: Тезе | УМХ | Базель | молодь
Задати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up