Великопосні реколекції: Бог, якого потребуєш Ти!

2013-04-01 02:00

Прославляйте Господа, бо Він благий, бо повік милість Його! (Пс.135:1)   Віднайти свій зв’язок з Богом: у вірі, в любові, в покорі, в гармонії, в молитві. Ось що спонукало кожного присутнього відвідати реколекції, щовідбулись з 29 по 31 березня у жіночому монастирі сестер Василіанок у с. Береги. І задуматись не лише над собою – який є я?, – але й над Богом, Його величністю і водночас батьківською добротою до нас, Його дітей.


Чому людина потребує такої духовної віднови, як реколекції? Отець навів у приклад звичайне дзеркальце, в яке ми так часто дивимось і в якому бачимо або свої недоліки, або ж самі в себе закохуємося. Завдання ж для кожного з нас – насамперед виявити і позбутися внутрішнього зла, що спонукає нас до гріха. І саме Бог лікує наші душі через молитву, самороздумування, сповідь, літургію.Бог завжди біля нас, Він присутній у всьому і залишається вірним у кожній хвилині нашого життя. Господь – наш Охоронець, який, як підкреслює о. Андрій Олійник, наче квочка, яка своїми крильми оберігає нас від злого. «Плечима своїми заступить тебе, і під крилами Його перебуватимеш у надії. Бронею оточить тебе істина його» (Пс. 90:4).  Бог як ласкавий, добрий, люблячий Батько, завжди дає нам притулок у своїй безмежній любові – нехай навіть ми дуже грішні і ще не прийшли до Нього.


Маленька дитина часом боїться темряви, та і ми, хоч вже дорослі, боїмось проходити вузькими темними «коридорами» нашого життя. Але в будь-якому випадку наш Отець завжди тримає нас за руку і веде через сумнів, страх чи й безодню відчаю. Він – місце притулку нашої душі. «Господи, пристановищем був ти для нас з роду в рід» (Пс. 89:2).


Ці реколекції для кожного стали не просто духовним «відпочинком», а й дали відкрити для себе щось нове і досі незнане. Нові друзі, хороші книги, молитва в гармонії з Богом, розважання над Богом і над собою. Маленький шматочок часу, наче вирізаний з нашого буденного життя, який, однак, спонукав нас до ближчої зустрічі зі Всевишнім.

А про те, що багатьом учасникам реколекції стали особливими і важливими у духовному зрості, свідчать їх враження і щирі відгуки.


– Дивно було бачити молодих людей, ровесників, зацікавлених у духовному розвиткові. Дуже добре, коли тебе навчають любові та служінню Господу. Мені сподобалась компанія, близьке спілкування з отцем та сестрами. На мою думку, вони достойні найбільшої поваги, любові  та благословення, – каже одна із учасниць реколекцій.– Вперше у своєму житті, завдяки моїй подрузі, я потрапила на реколекції. Все, на що я розраховувала – заспокоєння, скріплення у вірі, розуміння, прощення, любов – я отримала. Але в тисячу разів більше, ніж очікувала! Тепер мені мало отих трьох днів, хочеться ще, тому що це – великий позитив, нові враження, і ще отримання спокою та душевної рівноваги, – говорить учасниця реколекцій Оля Федяєва.

Ми ж вдячні всім, хто долучився до спільної молитви, розважань, пошуків себе і Бога. Бажаємо зберегти і примножити всі духовні надбання, отримані на реколекціях, залишатись у мирі з Богом, з собою, з ближніми. І – звісно ж – залишайтесь з нами!


Ваша «Українська молодь – Христові» 
Підготувала - Марія Кореневич
Фото - Роман Ковалів, Тарас ОбрізаЗадати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up