Світло світу: чи може воно укритися, чи має на це право. Папа, зречення конклав

2013-02-28 20:00

Як відомо з останніх подій, з 20:00 28 лютого Святий Престол залишається вакантним, це означає, що Папа Бенедикт XVI пішов у відставку. І це досить незвичне явище, адже майже 600 років у Церкві не було, щоби Папа залишив свій уряд і передав його наступному. Зазвичай зміна, яку знаємо, відбувається після смерті Папи, тоді вибирають його наступника. А тепер, чому ж так сталося? Багато було міфів і спекуляцій на цю тему, багато теорій, і ця подія стала однією з найбільш обговорюваних протягом останніх днів. Для нас, католиків, ким є Папа? Папа Римський – це видимий голова Церкви. Скелею Церкви є сам Христос, а Церква – Його містичне тіло. Христос є Головою цього містичного тіла. Петрові, який згодом став єпископом Рима, Христос передав усю владу в Церкві, передав ключі від небесного Царства. Церква - це ще й родина, а яка родина може бути без батька, без Папи Римського?

Бенедикт XVI був обраний після смерті Івана Павла II у 2005 році. За неповні п’ять років Понтифікату було зроблено багато. На жаль, наші телеканали проявили свою глибоку непрофесійність і подали цей матеріал у дуже сирому вигляді.

Не слід забувати, що Бенедикт XVI – один з найбільших теологів XX сторіччя. Ніхто з богословів навіть не наближається до рівня Папи Римського. Окрім того, це людина, що вміла і вміє працювати для Церкви, не дивлячись на себе, зокрема, коли виконував богословські обов’язки як експерт на II Ватиканському соборі, і як викладач в університеті, й коли виконував пастирські обов’язки як архієпископ Мюнхена, і як співпрацівник Папи - кардинал, який в Римській курії керував Конгрегацією у справах вірних. Коли Бенедикту XVI виповнилось 75 років, то він просив Івана Павла II відправити його у відставку. Але Іван Павло II настільки цінував свого кардинала, що просив його продовжити виконувати обов’язки.

Під час Понтифікату Бенедикта XVI було багато скандалів, які він намагався придавити міцною рукою. Зокрема, тертя між католиками і мусульманами, закиди щодо педофілії у Церкві (найбільший відсоток прояву педофілії, за статистичними даними США і країн Західної Європи, у школі та сім’ях, і становить 30%), скандали з приводу витоків внутрішньої конфіденційної інформації. Таких прикладів можна наводити безліч, але ще варто виокремити таку річ як відвага Бенедикта XVI: на початку Понтифікату, коли Папа звершив другу апостольську подорож до Польщі, а також відвідав Освенцім – концентраційний табір, що під час Другої Світової війни був створений фашистською Німеччиною для знищення людей, передусім євреїв. Відвідавши це місце, Папа мав сміливість перед усім народом визнати цю провину свого народу, хоча сам нічого спільного з фашизмом не мав. Другий прояв особистої відваги Папи – його реакція на події фінансової кризи, яка була спричинена у 2008 році, якщо говорити чесно і щиро, непомірною жадобою людей, що керували найбільшими фінансовими потоками у банківській сфері. І Папа не лише виступив із критикою, але запропонував і шляхи виходу, модель, що пов’язана з відповідальністю.

Що ж стосується поняття зречення, то воно характерне для осіб коронованих, натомість Папа подав у відставку, бо сутність влади у Церкві – інша, не така, як її сприймає світ. Кожний уряд у Церкві несе служіння – повна посвята себе Церкві і людям.

“Я буду як Мойсей, який пішов на гору, щоби там тримати руки піднесеними…”, - зазначив  Бенедикт XVI. Отже, такою буде місія Бенедикта XVI: він відходить на гору, де передає провід Церкви, що воює в долині, наступникові, який має багато сили. Залишаючись в такому стані, скільки Бог дозволить прожити, він буде тримати руки піднятими, щоби Церква отримувала перемогу над дияволом. Папа також не буде втручатися в роботу Конклаву.Задати запитання, залишити коментар


*Ім’я або Nickname

Email:
*Доповнення, запитання, коментар (до 1000 символів)


*обов’язкові поля для заповнення


Video Fb Vk Tw Google Mail Rss
Календар подійArrow-up